Fittipaldi wystąpi w dwóch treningach dla Haasa

Haas potwierdził, że skorzysta z usług swojego kierowcy rezerwowego Pietro Fittipaldiego podczas pierwszych piątkowych treningów przed Grand Prix Meksyku oraz Grand Prix Abu Zabi, spełniając swój tegoroczny obowiązek.

Fittipaldi wystartował w dwóch ostatnich wyścigach sezonu 2020, kiedy w Haasie zastępował kontuzjowanego Romaina Grosjeana, który w Bahrajnie miał bardzo groźny wypadek. Amerykański zespół nie był do końca pewien, czy Fittipaldi spełnia warunki, aby być uznawanym nadal jako debiutant, jednak teraz ekipa otrzymała potwierdzenie od FIA, że kierowca może wystartować w dwóch piątkowych treningach i spełnić obowiązek wystawienia młodych kierowców.

„Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę ogłosić występ w dwóch treningach w Meksyku i Abu Zabi” – powiedział Fittipaldi. „Chcę podziękować zespołowi Haas za wspaniałą okazję. Jeździłem tym samochodem na początku roku w Bahrajnie, ale otrzymanie kolejnej szansy na jazdę VF-22 będzie dość niesamowite. To bardzo szybki samochód i nie mogę doczekać się występów w Meksyku i Abu Zabi”.

Fittipaldi zasiądzie w bolidzie Kevina Magnussena w Meksyku oraz Micka Schumachera w Abu Zabi. Nie może on pojawić się w Brazylii, ponieważ jest to weekend ze sprintem, w którym pierwszy trening odbywa się bezpośrednio przed kwalifikacjami. Z kolei w następny weekend w Austin w FP1 pojedzie Antonio Giovinazzi.

Należy spodziewać się, że w ciągu ostatnich weekendów wyścigowych zespoły będą spełniały ten obowiązek, chociaż jeszcze żadna ekipa nie wykorzystała w tym roku dwóch treningów na ten cel. W Austin jako pierwszy dokona tego Williams, gdzie pojedzie Amerykanin, Logan Sargeant.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze