Cyfrowe reklamy na samochodach McLarena

Brytyjski zespół McLaren jako pierwszy w Formule 1 umieści na swoich samochodach cyfrowe reklamy o zmiennej treści. Ekipa będzie eksperymentować z takim rozwiązaniem do końca sezonu 2022.

Ekrany wyświetlające reklamy nie są niczym nowym w wyścigach samochodowych, a nawet są powszechnie stosowane w takich seriach jak australijskie mistrzostwa Supercars, gdzie współwłaścicielem jednego z zespołów jest szef McLarena Zak Brown.

Dotychczas stosowano je jednak w zamkniętych kabinach, a nie na elementach zewnętrznych samochodów. Tutaj McLaren będzie się wyróżniać, montując dwa ekrany po bokach kokpitów swoich samochodów MCL36. Eksperyment będzie trwać podczas wszystkich piątkowych sesji treningowych do końca sezonu 2022.

Dostawcą technologii jest zlokalizowana 10 kilometrów od toru Silverstone firma Seamless Digital, będąca częścią potentata w dziedzinie malowania samochodów Formuły 1 Silverstone Paint Technology. Jej założyciel Mark Turner wpadł na pomysł kilka lat temu, kiedy zespół Manor musiał wielokrotnie w trakcie sezonu dostosowywać swoje malowanie ze względu na zmieniających się sponsorów.

Cały układ składający się z dwóch paneli i potrzebnego do nich osprzętu waży zaledwie 200 gramów, a także wymaga zasilania o bardzo małym natężeniu – 11 miliamperów podczas wyświetlania reklamy i 60 podczas zmiany. Technologia przypomina tę z ekranów e-papierowych, dlatego obecnie możliwe jest wyświetlanie tylko czarno-białych reklam. Firma pracuje także m.in. nad 16-gramowym układem do montażu w kaskach kierowców.

„Z radością prezentujemy tę technologię, która reprezentuje następny krok dla przyszłości marketingu w sporcie motorowym” – powiedział Turner. „Możliwość zmiany brandów w czasie rzeczywistym na samochodzie Formuły 1 zapewni większą elastyczność oraz wartość dla zespołów i partnerów. Nasza technologia otwiera bardziej kreatywne opcje dla marek, które chcą przekazywać wiadomości zależne od sytuacji”.

W ramach współpracy, McLaren będzie mieć możliwość wypróbować cyfrowe reklamy w innych swoich aktywnościach – zespół jest obecny również w IndyCar, Formule E i Extreme E.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Seamless Digital

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze