Sargeant oficjalnie kierowcą Williamsa w przyszłym roku

Williams formalnie potwierdził, że Logan Sargeant będzie kierowcą zespołu w przyszłym sezonie Formuły 1 po zapewnieniu sobie superlicencji.

Sargeant będzie pierwszym od 2015 roku zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych w F1. Poprzednio w pięciu wyścigach wystartował Alexander Rossi, zaś po raz ostatni pełnoetatowym kierowcą był Scott Speed w 2007 roku. Sargeant należał do juniorskiego programu Williamsa, który wystawił swojego podopiecznego w czterech sesjach treningowych, co dało mu kilka dodatkowych punktów do superlicencji. Kropkę nad i postawił w Abu Zabi, gdzie w Formule 2 zapewnił sobie czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców.

„To ogromny zaszczyt oraz spełnienie marzeń, że otrzymałem możliwość startów w Formule 1 wraz z Williams Racing” – powiedział Sargeant. „Ogromne podziękowania dla wszystkich w Williamsie oraz Dorilton Motor Sports za wsparcie, którego udzielili mi od dnia, w którym po raz pierwszy dołączyłem do zespołu podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych w 2021 roku”.

„Bycie częścią akademii Williamsa przez ostatni rok dało mi ważną platformę do rozwoju jako kierowca i przygotowało mnie do tego następnego rozdziału. Jestem gotowy i podekscytowany, aby być częścią tej podróży, podczas gdy zespół będzie szukał postępu, żeby piąć się w górę stawki”.

Nieoficjalnie Sargeanta w Williamsie potwierdził jeszcze w Austin szef ekipy Jost Capito, dodając wówczas, że zostanie kierowcą etatowym, jeśli tylko zdobędzie wymagane punkty do superlicencji. Po ogłoszeniu kontraktu Niemiec pochwalił Sargeanta za osiągnięcia w F2 oraz już włożoną pracę w zespół Formuły 1.

„Jesteśmy zachwyceni mogąc oficjalnie ogłosić Logana jako naszego kierowcę na przyszły rok, dzięki zapewnieniu sobie superlicencji po ostatniej rundzie Formuły 2 w Abu Zabi" – stwierdził Capito. „Od momentu dołączenia do naszej akademii pod koniec 2021 roku, Logan był w stanie w pełni zintegrować się z zespołem w Grove podczas pracy na symulatorze, a ostatnio na torze podczas czterech sesji treningowych, w których wziął udział. Miał mocny debiutancki sezon w Formule 2 i jesteśmy podekscytowani obserwowaniem, jak robi kolejne kroki w górę stawki w Formule 1. Jesteśmy tutaj, aby wspierać tę podróż razem z nim”.

Sargeant awansował do Formuły 2 po zdobyciu wicemistrzostwa w Formule 3 w 2020 roku, minimalnie przegrywając walkę o tytuł z Oscarem Piastrim. Ubiegły sezon musiał spędzić na uboczu z powodu problemów ze znalezieniem własnego sponsoringu. Amerykanin był jednak w stanie stanąć na starcie F2 wraz z zespołem Carlin, wygrywając w wyścigach głównych na Silverstone oraz Red Bull Ring, a także stając czterokrotnie na podium.

Z kolei tegoroczny mistrz Formuły 2, Felipe Drugovich, będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego w Astonie Martinie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze