Ricciardo oficjalnie trzecim kierowcą Red Bulla

Red Bull Racing oficjalnie poinformował o tym, że w sezonie 2023 F1 do zespołu dołączy Daniel Ricciardo. Australijczyk będzie pomagał zespołowi z Milton Keynes podczas testów, a także w pracy komercyjnej.

Były kierowca McLarena wcześniej już zapowiedział, że w przyszłorocznym sezonie nie będzie pełnił roli kierowcy wyścigowego i swoje wysiłki skupi na powrocie do cyklu Grand Prix w roku 2024. Teraz zespół Red Bulla poinformował o tym, że ich były kierowca, z którym 29 razy stawali na podium, wróci do rodziny czerwonych byków w sezonie 2023: „Wspaniale jest sprowadzić Daniela z powrotem do rodziny Red Bull. Ma ogromny talent i genialny charakter” – powiedział Christian Horner.  „Wiem, że cała fabryka nie może się doczekać powitania go w domu”.

„Pełniąc rolę kierowcy testowego i trzeciego w zespole, Daniel da nam szansę na dywersyfikację, pomagając w rozwoju samochodu, a także zespołowi swoim doświadczeniem i wiedzą, co jest potrzebne, aby odnieść sukces w F1. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ponownej współpracy z Danielem i nie możemy się doczekać wszystkiego, co wniesie do zespołu w 2023 roku”.

Z takiego obrotu sprawy wydaje się być zadowolony sam zainteresowany. Ricciardo potwierdził, że rok spędzony w Red Bull Racing to najlepsza możliwa opcja w przyszłym roku: „Uśmiech mówi wszystko. Jestem naprawdę podekscytowany powrotem do domu, do Oracle Red Bull Racing, jako ich trzeci kierowca w 2023 roku” – powiedział Australijczyk. „Mam tak wiele miłych wspomnień z mojego pobytu tutaj, ale powitanie od Christiana , Dr Marko i od całego zespołu to coś, co szczerze doceniam”.

„Dla mnie możliwość wniesienia wkładu i bycia otoczonym przez najlepszy zespół w F1 jest niezwykle pociągające, a jednocześnie daje mi trochę czasu na doładowanie i ponowne skupienie się [na powrocie do F1]. Nie mogę się doczekać, aby być z zespołem i wspierać ich w pracy w symulatorze, sesjach testowych i działaniach komercyjnych".

Źródło: Informacja prasowa Red Bull Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze