Kontrowersyjna wymiana zdań Hornera i Ben Sulayema na Gali FIA

Podczas piątkowej gali rozdania nagród i pucharów mistrzowskich FIA 2022 w Bolonii doszło do przedziwnej wymiany zdań pomiędzy szefem mistrzowskiego Red Bulla Christianem Hornerem, a prezydentem FIA Mohammedem Ben Sulayemem.

Wszystko szło zgodnie z planem do czasu, kiedy na scenie pojawił się szef zespołu Red Bulla, który miał odebrać puchar za mistrzostwo konstruktorów za sezon 2022. Horner zadedykował mistrzostwo zmarłemu niedawno Dietrichowi Mateschitzowi.

„Ten puchar nie ma nic wspólnego z limitem kosztów” – zażartował nagle Ben Sulayem. „To od FIA, więc nie zamierzamy tego odliczać od twojego limitu kosztów, dobrze?” – kontynuował.

„To bardzo hojne, dziękuję” – odpowiedział wyraźnie zakłopotany Horner.

Przypomnijmy, że w pod koniec sezonu 2022 wykazano, że Red Bull przekroczył limity budżetowe – wraz z ekipą Aston Martin – i otrzymał karę.

Sytuacja stała się jeszcze bardziej dziwna, kiedy prezydent FIA zaczął nawiązywać do sytuacji, która miała miejsce podczas Grand Prix Japonii, gdzie przez kilka minut po zakończeniu deszczowego wyścigu na Suzuce nikt nie wiedział czy Max Verstappen został po raz drugi mistrzem świata, czy musi odłożyć świętowanie do następnej rundy. Ze względu na skrócony wyścig wierzono, że kierowcom zostanie przyznane tylko połowa punktów. Dopiero później okazało się, że według nowych zasad wprowadzonych po ubiegłorocznym Grand Prix Belgii, zakończenie wyścigu flagą w szachownicę wystarczy do przyznania kompletu punktów.

Po rundzie w Japonii Horner przyznał, że „było to sporo zamieszanie”, natomiast Sulayem powiedział, że Horner użył słów „kontrowersyjne”.

„Jedną z rzeczy jaką powiedziałeś o Japonii to to, że jest ona kontrowersyjna. Nie, nie jest. FIA została obwiniona za punkty, ale to nie FIA stworzyła zasady, to zespoły stworzyły zasady, a my je wdrożyliśmy”

Ku uciesze całej sali do akcji wkroczył Stefano Domenicali, który przerwał konwersację, a obaj panowie koniec końców uścisnęli sobie dłonie patrząc sobie prosto w oczy.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze