Jost Capito odchodzi z Williamsa

Williams ogłosił, że Jost Capito ustąpi ze stanowiska szefa zespołu Formuły 1 po dwóch latach.

W poniedziałek ekipa z Grove wydała dość nieoczekiwane oświadczenie, w którym potwierdzono, że Capito ustąpił ze swojego stanowiska szefa zespołu oraz CEO. Ze stajni odejdzie także dyrektor techniczny, François-Xavier Demaison.

Capito, który w przeszłości stał na czele Volkswagen Motorsport, dołączył do Williamsa pod koniec 2020 roku po tym, gdy ekipa została przejęta przez Dorilton Capital od rodziny Williamsów. Zespół dodał w oświadczeniu, że nazwiska nowego szefa zespołu oraz dyrektora technicznego zostaną ogłoszone w odpowiednim ku temu momencie.

„Prowadzenie zespołu Williams Racing przez ostatnie dwa sezony było ogromną przyjemnością, podobnie jak wyłożenie fundamentów pod zwrot tego wspaniałego zespołu” – powiedział Capito. „Zamierzam bacznie obserwować ekipę, gdy będzie kontynuowała swoją drogę w kierunku przyszłych sukcesów”.

Matthew Savage, prezes Dorilton Capital, podziękował Capito za jego pracę w Williamsie. W czasie tych dwóch lat ekipa była w stanie wrócić do zdobywania punktowanych miejsc na mecie, czyniąc to po raz pierwszy na Węgrzech w ubiegłym roku, by wkrótce wywalczyć sensacyjne podium za sprawą George’a Russella w zakłóconym przez ulewne opady deszczu Grand Prix Belgii.

„Chcielibyśmy podziękować Jostowi za jego ciężką pracę i poświęcenie, kiedy rozpoczęliśmy proces poważnej transformacji, aby rozpocząć etap odrodzenia Williams Racing. Jesteśmy wdzięczni, że Jost przełożył swoją planowaną emeryturę, aby podjąć to wyzwanie, a teraz przekaże komuś innemu pałeczkę na kolejną część tego etapowego procesu. Chcielibyśmy również podziękować FX za jego wkład i życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłości”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze