Aston Martin jako pierwszy z datą prezentacji bolidu na sezon 2023

Aston Martin został pierwszym zespołem Formuły 1, który ogłosił datę prezentacji swojego samochodu na 2023 rok.

Co prawda kurz związany z sezonem 2022 jeszcze nie opadł do końca, ekipy pracują już nad następnymi mistrzostwami, a przyszłoroczne konstrukcje są przygotowywane już od wielu miesięcy.

Aston Martin zdecydował się jako pierwszy ogłosić konkretną datę prezentacji swojego bolidu na sezon 2023, która odbędzie się w poniedziałek 13 lutego o godzinie 20:00. Zostanie ona zorganizowana w bazie stajni w Silverstone. Tam też w międzyczasie trwają prace nad budową nowej siedziby, zaś inwestycja z tym związana jest warta około 200 milionów funtów.

W ciągu ubiegłych dwóch sezonów Aston Martin dwukrotnie zajmował siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Po przejściu na emeryturę Sebastiana Vettela, w przyszłym roku jego miejsce zajmie inny mistrz świata, Fernando Alonso, który odszedł z Alpine. Pionem technicznym będzie kierował Dan Fallows, który do Silverstone przyszedł z Red Bulla.

Alonso miał już okazję do jazdy Astonem Martinem podczas posezonowego testu F1 w Abu Zabi w listopadzie. Przejechał on wówczas 97 okrążeń i pozytywnie wypowiadał się na temat bolidu zespołu z minionego już sezonu.

„Było dobrze! To było bardzo miłe doświadczenie” – stwierdził wówczas Hiszpan. „Czuję się zaszczycony, że mogę jeździć dla tak kultowej marki. To był bardzo wyjątkowy dzień, w którym po raz pierwszy zasiadłem w tym bolidzie, próbując również znaleźć różnice [między Alpine i Astonem Martinem]. Oczywiście ścigaliśmy się tutaj dwa dni temu, więc na pewno wszystko jest robione jeszcze na świeżo, co jest bardzo przydatne. Starałem się poznać wszystkich mechaników, inżynierów i na pewno [będę] starał się zapamiętać wiele nowych nazwisk!”.

Źródło: formula1.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze