Andretti i General Motors łączą siły w celu dołączenia do Formuły 1

Andretti Global oraz General Motors ogłosiły współpracę w kwestii utworzenia potencjalnego zespołu Formuły 1 – Andretti Cadillac. Jest to następstwo otwarcia FIA na zainteresowanie nowymi ekipami w stawce.

W poniedziałek prezydent FIA Mohammed Ben Sulayem napisał na Twitterze, że poprosił organ zarządzający o zbadanie możliwości zwiększenia liczby zespołów Formuły 1. Zaledwie kilka dni później, bo w czwartek, Andretti i General Motors starają się wspólnie wejść do Formuły 1 dzięki marce Cadillac.

Na razie nie wiadomo, w którym dokładnie sezonie pojawiłby się ten zespół w F1, a dodatkowo do wykonania jest szereg formalności. Jeśli zgłoszenie dojdzie do skutku, General Motors po raz pierwszy dołączy do mistrzostw świata na tym poziomie.

Michael Andretti jest osobą, która od dłuższego już czasu stara się o wejście do F1. Jako były kierowca Formuły 1, a także mistrz IndyCar, chciał powrócić na światową wyścigową scenę dzięki założeniu własnego zespołu. Już w ubiegłym roku ogłoszono stworzenie nowej dużej siedziby w Indianapolis w Stanach Zjednoczonych, a dodatkowa fabryka zostałaby także umieszczona w Wielkiej Brytanii, gdzie rezyduje większość aktualnych ekip.

„Kontynuujemy rozwój Andretti Global i jej rodziny zespołów wyścigowych, a zawsze patrzymy na to, co dalej” – powiedział Andretti. „Czuję, że mamy odpowiednie przysposobienie, aby zostać nowym zespołem dla Formuły 1 i możemy wnieść wartość dodaną serii oraz naszym partnerom, a także emocje dla kibiców”.

Poprzednio Andretti współpracował już z General Motors w IndyCar, kiedy zespół korzystał z silników Chevroleta w 2012 roku: „Jestem dumny, że GM i Cadillac będą tuż obok, gdy będziemy dążyć do realizacji tego celu. GM i Andretti dzielą dziedzictwo zrodzone z miłości do wyścigów. Mamy teraz okazję połączyć nasze pasje do sportów motorowych i oddanie innowacjom, aby zbudować prawdziwe amerykańskie zgłoszenie jako zespół F1”.

„Będziemy nadal przestrzegać procedur i kroków przedstawionych przez FIA podczas procesu ewaluacji. W międzyczasie kontynuujemy optymistyczne przygotowania, jeśli będziemy mieli szczęście, aby Andretti Cadillac został formalnie zatwierdzony jako kandydat do zespołu Formuły 1”.

Na tę informację natychmiast zareagował Ben Sulayem, który na Twitterze napisał: „Z zadowoleniem przyjmuję wiadomość i współpracy Cadillac Andretti, a FIA oczekuje na dalsze dyskusje dotyczące procesu wyrażania zainteresowania startami w mistrzostwach świata FIA Formuły 1”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Andretti Autosport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze