Red Bull także zaprezentuje bolid w Nowym Jorku

Poznaliśmy niemal wszystkie daty prezentacji tegorocznych bolidów Formuły 1 lub ich malowań. Do grona dołączył aktualny mistrz świata konstruktorów, Red Bull, który zapowiedział odsłonięcie tegorocznej maszyny 3 lutego w Nowym Jorku.

Ekipa z Milton Keynes ma za sobą najbardziej udany sezon w swojej historii. Max Verstappen w drodze po swój drugi tytuł wygrał aż 15 wyścigów, zaś sam Red Bull został mistrzem po raz pierwszy od 2013 roku i po raz pierwszy w erze jednostek napędowych z silnikami V6, detronizując pod tym względem Mercedesa.

Zespół zamierza celować w powtórzenie tak dobrego sezonu. Pomóc ma w tym nowy bolid, który zostanie odsłonięty 3 lutego w Nowym Jorku. W tym samym mieście malowanie ujawni także siostrzana ekipa Red Bulla – AlphaTauri – która dokona prezentacji 11 lutego.

Jak dotąd osiem zespołów potwierdziło daty prezentacji swoich tegorocznych maszyn. Red Bull dokona odsłonięcia bolidu na 3 dni przed Williamsem, który pokaże swoje malowanie 6 lutego. Jedynie Alfa Romeo oraz Haas nie potwierdzili dat prezentacji samochodów.

W Red Bull Racing na ten sezon pozostaną aktualny mistrz świata Verstappen, a także Sergio Pérez, dla którego będzie to trzeci rok startów dla austriackiej stajni.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze