Alfa Romeo zaprezentuje model C43 w Zurychu

Alfa Romeo F1 Team ORLEN jako przedostatni zespół ze stawki F1 potwierdził datę prezentacji nowego samochodu, która odbędzie się w Szwajcarii.

W tym roku do prezentacji modelu C43 dojdzie 7 lutego w położonym o blisko 30 kilometrów od siedziby zespołu Zurychu. Podczas odsłonięcia nowego dzieła zespołu z Hinwil z pewnością będą obecni kierowcy reprezentujący szwajcarską ekipę – Valtteri Bottas i Zhou Guanyu, jednak do tej pory nie wiadomo, kto obejmie stery po Fredericu Vasseur, który do tej pory piastował stanowisko szefa zespołu, ale od stycznia zarządza Scuderią Ferrari.

Za obsadę stanowiska kierowniczego w Alfa Romeo F1 Team ORLEN odpowiedzialny jest od tego roku Andreas Seidl, który wrócił do Hinwil, aby objąć posadę prezesa Sauber Motorsport i będzie prowadzić proces rekrutacji czołowej postaci w swojej ekipie.

Dla marki Alfa Romeo będzie to ostatnia prezentacja w Formule 1. Po sezonie 2023 logo włoskiego producenta zniknie z biało-czerwonych samochodów, co jest spowodowane przyjściem marki Audi, która wykupiła większościowy pakiet udziałów w Sauberze i od sezonu 2026 będzie nie tylko dostawcą silników, ale i stworzy fabryczny zespół.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze