Orlen oficjalnie głównym partnerem Scuderia AlphaTauri

Zespół Scuderia AlphaTauri ogłosił wieloletnią współpracę z marką PKN Orlen. Polski koncern naftowy będzie głównym partnerem ekipy z Faenzy od sezonu 2023.

W sezonach 2019-2022 Orlen sponsorował dwa zespoły w Formule 1, w których występował Robert Kubica - Williams Racing oraz Alfa Romeo. Teraz po wygaśnięciu umowy z Sauberem z końcem 2022 roku marka Orlen wiąże się z włoskim AlphaTauri w roli głównego partnera. 

„Przed rozpoczęciem sezonu 2023 Scuderia AlphaTauri z radością ogłasza wieloletnią współpracę z PKN ORLEN, jednym z największych koncernów naftowo-gazowych w Europie Środkowej” – czytamy w oświadczeniu zespołu. „Podobnie jak Formuła 1, ORLEN jest marką globalną, która działa w około 100 krajach na sześciu kontynentach, dlatego partnerstwo to zapewni doskonałą platformę marketingową do dalszego zwiększania świadomości marki i ułatwi jej szereg działań na arenie międzynarodowej”.

Logotypy Orlenu pojawią się na tylnym skrzydle, systemie halo, przednim skrzydle, deflektorach i lusterkach, a także na strojach kierowców i członków ekipy. Dodatkowo  kierowcy zespołu Yuki Tsunoda i Nyck de Vries mają brać udział w kampaniach reklamowych PKN: „Grupa ORLEN to największy koncern multienergetyczny w Europie Środkowej, obsługujący ponad 100 milionów klientów. Globalna rozpoznawalność marki jest niezbędna do osiągnięcia naszych celów strategicznych” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. „Blisko połowa przychodów Grupy pochodzi ze sprzedaży zagranicznej. Dlatego konsekwentnie stawiamy na sponsoring sportowy, który jest podstawą naszej obecności w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych”.

„Dzięki ekspozycji Formuły 1 docieramy do setek milionów fanów na całym świecie i od lat budujemy spójną strategię marketingową w Polsce i za granicą. Będziemy nadal wykorzystywać ogromny potencjał tego sportu dzięki naszej nowej współpracy ze Scuderia AlphaTauri”.

Z kolei szef AlphaTauri Franz Tost przyznaje, że pojawienie się logotypów Orlen na samochodach włoskiej marki, to dobra okazja dla budowania świadomości polskiej marki wśród ich potencjalnych odbiorców na całym świecie: „Cieszę się, że rozpoczynam sezon 2023 z tak pozytywnymi wiadomościami dla zespołu. ORLEN jest jedną z wiodących firm naftowych i gazowych w Europie Środkowej, a to partnerstwo pozwoli im na dalsze zwiększanie świadomości marki poprzez globalne platformy, które oferujemy jako zespół”.

„Nie mogę się doczekać, aż ich logo pojawi się na naszym nowym samochodzie podczas premiery w Nowym Jorku w przyszłym miesiącu, a także jak ta współpraca będzie się rozwijać w nadchodzących latach”.

Źródło: Informacja prasowa Scuderia AlphaTauri

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze