Russell zachęca do dbania o swoje zdrowie psychiczne

George Russell w wywiadzie udzielonym dla Men’s Health UK opowiada o swoich przeżyciach i doświadczeniach związanych ze zdrowiem psychicznym. Zachęca on do dbania o własne zdrowie i szukania wsparcia wśród najbliższych lub specjalistów.

Men’s Health UK jest brytyjskim portalem informacyjnym, specjalizującym się w treściach dotyczących zdrowia psychicznego. Dla Men’s Health wypowiada się wiele osobistości ze świata sportu i show-biznesu, a ostatnio uczynił to także kierowca Formuły 1 George Russell.

Kierowca Mercedesa dzieli się ze swoimi przeżyciami w trakcie trudnych momentów swojej kariery. Początkowo myślał, że sam da sobie radę z problemami, ale z czasem doszedł do wniosku, że potrzebuje pomocy specjalisty.

„Byłem bardzo wdzięczny za otrzymaną radę, żebym udał się do specjalisty. Wyszedłem ze spotkania z nim czując się o wiele lepiej z samym sobą. Pomogło mi to odłożyć negatywne myśli na bok i podnieść się na nogi, by być skupionym na swoich celach w trakcie następnych dni i tygodni”.

Udział Georga Russella w Men’s Health nie ograniczył się tylko do opowiedzenia o własnych problemach. Teraz chce także zachęcić innych mężczyzn, by zaopiekowali się o swoje zdrowie psychiczne. Opowiada się przy tym za podstawowymi zaleceniami w przypadku tego typu problemów, czyli rozmowie z profesjonalistą i najbliższymi, którzy mogą nam zaoferować niezbędne wsparcie w trudnych chwilach.

„Czasami potrzeba naprawdę sporo odwagi, by zacząć coś robić. Bezczynne leżenie w fotelu z dala od ludzi i oglądanie telewizji jest najbezpieczniejszą opcją, bo nie musisz poświęcać energii na coś innego. Należy jednak zrozumieć, że aktywność jest absolutnie niezbędna, aby się w końcu pozbierać, wyjść z domu i zaczerpnąć świeżego powietrza. To naprawdę pomoże w trudnych momentach”.

Źródło: menshealth.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze