McLaren zaprezentował MCL60

McLaren F1 Team zaprezentował światu nowy model MCL60, którym w sezonie 2023 F1 będą rywalizować Lando Norris oraz Oscar Piastri. Nazwa tegorocznego bolidu jest odniesieniem od 60-lecia istnienia brytyjskiej ekipy w Formule 1.

Tegoroczna zmiana koncepcji nazewnictwa samochodu nie jest jedyną w zespole z Woking. W brytyjskiej ekipie debiut w Formule 1 zaliczy Oscar Piastri, który zastąpi tym samym swojego rodaka Daniela Ricciardo. Zmiany w McLarenie zaszły również na szczeblu kierowniczym. Dotychczasowy szef zespołu Andreas Seidl przeszedł do Saubera, a jego obowiązki piastuje teraz Andrea Stella, który do tej pory obejmował stanowisko dyrektora wyścigowego.

W tym roku McLaren świętuje 60-lecie swojej marki, którą w 1963 roku stworzył Bruce McLaren i ze względu na ten fakt tegoroczna nazwa nowego modelu rywalizującego w cyklu Grand Prix jest swoistym upamiętnieniem tego wydarzenia: „To zaszczyt prowadzić McLaren Racing w sezonie 60-lecia zespołu. Mamy zaangażowaną i utalentowaną grupę ludzi w McLarenie i wszyscy nie możemy się doczekać startu w wyścigach MCL60, po ciężkiej pracy i wysiłkach w ciągu ostatnich miesięcy, we wszystkich obszarach zespołu” – powiedział podczas prezentacji Stella. „W czasie wolnym od wyścigów z przyjemnością witaliśmy Oscara w Centrum Technologicznym McLarena i pracowaliśmy razem, aby zbudować silne relacje i być w pełni przygotowanym do rozpoczęcia jego kariery w Formule 1. Szybko się zintegrował  z zespołem i zyskał wielki szacunek dzięki swojej pokorze, bystremu intelektowi i poświęceniu. Wspaniale było też wznowić pracę z Lando, który teraz pokazuje cechy lidera, wspierając podróż zespołu. Lando i Oscar tworzą tak silny i utalentowany skład kierowców i nie możemy się doczekać sezonu 2023 z nimi za kierownicą MCL60.

„Razem z naszymi kolegami z Mercedes HPP możemy być dumni z naszej silnej współpracy przy realizacji MCL60 i ze wspólnych wysiłków na rzecz powrotu na szczyt stawki. Zdajemy sobie sprawę, że mamy pracę do wykonania, gdy wchodzimy w sezon 2023, ale wszyscy w zespole są całkowicie skoncentrowani i zaangażowani w to, aby nasz rok 60-lecia był wyjątkowy”.

Lider zespołu Lando Norris z kolei nie może się doczekać, aby zasiąść za kierownicą nowego modelu, który w jego opinii prezentuje się świetnie: „Nie mogę się doczekać powrotu na tor i po raz pierwszy usiąść za kierownicą MCL60. Nowy samochód wygląda świetnie, a wszyscy zaangażowani w jego budowę odegrali ważną rolę”.

„To mój piąty rok w Formule 1 i mam nadzieję, że po roku ścigania się w nowej erze przepisów w nowym sezonie będę miał wiele pozytywnych chwil. Dostosowanie się do nich było dobrym wyzwaniem i czuję, że jestem na dobrej drodze do dalszego doskonalenia się jako kierowca. Do tej pory podobała mi się moja podróż z zespołem, a udział w 60. rocznicy McLarena to przywilej. Będę nadal ciężko pracował u boku Oscara przez cały ten ważny rok, starając się zmaksymalizować szanse na zdobycie punktów”.

Oscar Piastri również nie może doczekać się pierwszych prób w modelu MCL60, ale zdaje sobie sprawę, że będzie musiał stawić czoła wielu wyzwaniom w debiutanckim sezonie: „Jestem zachwycony, że zacząłem pracę z McLarenem i zadebiutowałem w F1 w tym sezonie. Ciężko pracowałem, aby przygotować się na nadchodzący rok. Czas spędzony w fabryce i w symulatorze był przyjemny i produktywny, a wszyscy w zespole byli bardzo gościnni. Dobrze się zaaklimatyzowałem i teraz jestem w pełni skoncentrowany na wyjechaniu na tor w Bahrajnie”.

„MCL60 jest bardzo imponujący i będzie to niezapomniany rok, nie tylko dla mnie w moim debiutanckim sezonie, ale także jako zespół świętujący 60-lecie McLaren Racing. Czekające nas wyzwanie jest ekscytujące i nie mogę się doczekać jazdy z Lando, ponieważ ciężko pracujemy, aby zdobywać punkty przez cały sezon”.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze