Aston Martin zaprezentował bolid dla Alonso oraz Strolla

Zespół Aston Martin dokonał prezentacji swojego tegorocznego bolidu – modelu AMR23 – w którym Fernando Alonso oraz Lance Stroll powalczą w nadchodzącym sezonie Formuły 1.

Ekipa z Silverstone dokonała prezentacji w swojej fabryce, transmitując całe wydarzenie na swoich portalach społecznościowych, w tym YouTube. Tegoroczny bolid Astona Martina będzie miał podobne barwy, jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Charakterystyczne zieleń pokryje nadwozie AMR23.

Choć barwy bolidu pozostają w zasadzie te same, do sporej zmian na ten sezon doszło w składzie kierowców. Tym razem zespołowym kolegą Lance’a Strolla będzie dwukrotny mistrz świata Fernando Alonso, który przeszedł z Alpine i zastąpi Sebastian Vettela.

Podczas prezentacji w siedzibie Astona Martina, Fernando Alonso powiedział, że jest zadowolony z pokazania faktycznego bolidu na ten sezon, zamiast – w przeciwieństwie do większości konkurencyjnych zespołów – jedynie malowanie.

„Dzisiaj widzimy bolid w jego całej okazałości – prawdziwy samochód” – powiedział Alonso. „Myślę, że kibice również docenią, że pokazaliśmy faktyczne auto. Czasami rozczarowujące jest zobaczyć samochód pokazowy tylko z innymi naklejkami”.

Jak już wcześniej zaznaczono, bolid będzie przeważającej większości pomalowane na kolor brytyjski zielony. Niektóre z fragmentów tego samochodu nie będą w ogóle pomalowane i będą odsłaniały całkowicie włókno węglowe, aby w ten sposób zaoszczędzić na wadze.

Podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku, marka Cognizant, jeden ze sponsorów tytularnych zespołu, będzie bardzo widoczna na samochodzie.

AMR23 to ostatni bolid, który został stworzony w pierwotnej fabryce Astona Martina. Już od kilku lat ekipa pracuje nad nową siedzibą, która ma pozwolić na lepsze zarządzanie zespołem i usprawnić wszelkie procesy związane z zarządzaniem stajnią Formuły 1.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze