Szykana w Barcelonie nie będzie używana przez F1

Wprowadzona w 2007 roku szykana w ostatnim sektorze toru Circuit de Barcelona-Catalunya nie będzie już wykorzystywana podczas Grand Prix Hiszpanii Formuły 1. Władze hiszpańskiego obiektu uzyskały bowiem niezbędną homologację dla dawnego układu toru.

Szykana 14-15 została wprowadzona w celu obniżenia prędkości w dwóch ostatnich zakrętach, gdzie żwirowe pobocze stało się niewystarczające dla zapewnienia wymaganego poziomu bezpieczeństwa. W ramach inwestycji przeprowadzonych przez tor, w obu zakrętach zamontowano nowoczesne bariery TECPRO, z zamiarem ubiegania się o homologację kategorii 1 dla układu toru bez szykany.

Nowe zabezpieczenia zostały odebrane przez szefa działu bezpieczeństwa w FIA Stuarta Robertsona oraz dyrektora wyścigu Formuły 1 i delegata ds. bezpieczeństwa FIA Nielsa Witticha. Pomimo związanych z tym kosztów, tor w Barcelonie przedłużył także homologację dla układu z szykaną, oferując wybór ścigającym się na nim seriom. Promotor Grand Prix Hiszpanii zdecydował o powrocie do układu bez szykany, o długości 4,657 kilometrów.

Nie były to jedyne prace, jakie przeprowadzono zimą na obiekcie. W pierwszym zakręcie powiększono żwirowe pobocze i zainstalowano nowe siatki zabezpieczające, wymieniono także niektóre krawężniki i bariery z opon, czy odmalowano linie. Fani na torze zwrócą także uwagę na przemodelowaną tablicę wyników, zlokalizowaną na wyjeździe z alei serwisowej.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Circuit de Barcelona-Catalunya

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze