Ricciardo pojedzie bolidem Red Bulla po Nordschleife

Daniel Ricciardo zamierza wykonać przejazd bolidem Formuły 1 na słynnym niemieckim torze Nordschleife.

Australijczyk, który po odejściu w ubiegłym roku z McLarena został kierowcą rezerwowym Red Bulla, otrzymał szansę na sprawdzenie się na jednym z najdłuższych i zarazem najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie, który ma 20,832 km długości. Co więcej, dokona tego w bolidzie F1.

Po raz ostatni w samochodzie Formuły 1 po torze Nordschleife jeździł 7-krotny mistrz świata Michael Schumacher, który 10 lat temu, w 2013 roku, wykonał demonstracyjny przejazd w Mercedesie przed 24-godzinnym wyścigiem, zaś wcześniej, w 2007 roku, w BMW Sauberze pojechał Nick Heidfeld.

Przejazd Ricciardo będzie częścią wydarzenia o nazwie Red Bull Formula Nürburgring, które zostanie zorganizowane 9 września. Obejmie on 12-godzinny wyścig, zaś więcej szczegółów na ten temat pojawi się wkrótce.

W materiale promocyjnym zamieszczony na niemieckim koncie Red Bulla na Twitterze Ricciardo powiedział: „Będę jeździć bolidem Red Bulla po słynnym torze, więc jestem tym bardzo podekscytowany”.

Tego rodzaju przejazdy są jednym z głównych form aktywności Ricciardo w tym roku. Oprócz tego Australijczyk zajmuje się aktualnie także pracą w symulatorze Red Bulla, aby wspomóc aktualnych kierowców: Maxa Verstappena i Sergio Péreza, jak również jest w ciągłej gotowości na wypadek, gdyby jeden z nich wymagał zastępstwa.

Ricciardo pojawia się również we wszelkiej maści materiałach promocyjnych Red Bulla. Przy okazji minionego już Grand Prix Australii przygotowano filmik ukazujący «podróż» Australijczyka po swoim kraju w bolidzie RB7.

Poza Nordschleife, Ricciardo ma również wykonać kilka demonstracyjnych przejazdów w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: speedcafe.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze