Red Bull ujawnił malowanie bolidu na GP Miami

Red Bull Racing zaprezentował specjalne malowanie swoich samochodów na nadchodzący wyścig Formuły 1 o Grand Prix Miami.

Jeszcze w lutym, podczas głównej przedsezonowej prezentacji, Red Bull ogłosił konkurs «Make Your Mark». Był on skierowany do kibiców, aby zaprojektowali malowanie bolidów ekipy z Milton Keynes na każdy z trzech tegorocznych wyścigów w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy z nich odbędzie się już w ten weekend na Miami International Autodrome.

Częściowo zmienione malowanie RB19 zachowa niebieski kolor i będzie zawierać zmienione wzory na sidepodach z motywem Miami. Zwycięski projekt opracowała Martina Andriano.

„Inicjatywa Make Your Mark jest wspaniała, ponieważ daje naszym fanom możliwość wpływu na wygląd naszych samochodów podczas trzech wyścigów w USA i jest to coś, czego po prostu nie widać u innych zespołów” – powiedział szef Red Bulla, Christian Horner. „Angażowanie naszych kibiców w to, co robimy i podarowanie im takiej możliwości jest ważne dla naszego zespołu”.

„Moim zdaniem Martina wykonała świetną robotę, a malowanie wygląda niesamowicie, gdy zobaczysz je na żywo. Projekt zachowuje etos tego, kim jesteśmy, ale poza tym wprowadza motyw Miami do RB19. Zdecydowanie będziemy się wyróżniać, gdy zobaczysz ten samochód na torze. Jestem zaintrygowany, aby zobaczyć, co fani wymyślą na Austin i oczywiście Las Vegas – zapowiada się to naprawdę ekscytująco”.

Red Bull w tym sezonie wygrał wszystkie cztery wyścigi – dwukrotnie dokonał tego Max Verstappen, a dwukrotnie Sergio Pérez. W klasyfikacji kierowców Verstappen ma 6 punktów przewagi nad Pérezem.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze