Red Bull potwierdza przedłużenie kontraktu z Adrianem Neweyem

Szef Red Bull Racing, Christian Horner, potwierdził, że zespół podpisał «długoterminowe» przedłużenie kontraktu z dyrektorem technicznym stajni, Adrianem Neweyem.

Podczas minionego GP Azerbejdżanu doradca Red Bulla, Helmut Marko, poinformował, że Newey uzgodnił nową umowę z zespołem. Z kolei w piątek przed GP Miami Horner potwierdził te informacje, dodając, że Newey «jest zmotywowany jak zawsze».

„Adrian i ja pracujemy razem, siedzimy obok siebie już od 18 lat. Chęć przedłużenia [umowy] była nieunikniona” – powiedział Horner. „Jest wspaniałą częścią zespołu, wyśmienicie jest go mieć razem z nami, a ponieważ ekipa nadal się rozwija, posiadanie Adriana na długoterminowy okres jest fantastyczne dla wszystkich w stajni”.

Według wielu Newey jest uważany za jedną z osób, która odegrała kluczową rolę w historii Red Bulla, najpierw walnie przyczyniając się do 4 mistrzowskich tytułów Sebastiana Vettela i samego Red Bulla, a teraz wznawiając sukces w ostatnim czasie, dając Maxowi Verstappenowi i Sergio Pérezowi zdecydowanie najlepszy bolid w stawce.

W ubiegłym roku Verstappen wygrał rekordowe 15 wyścigów w drodze po swój drugi tytuł mistrza świata kierowców F1, podczas gdy Red Bull przełamał dominację Mercedesa i zgarnął tytuł wśród konstruktorów, pierwsze w erze silników hybrydowych. Z kolei w tym sezonie wszystkie cztery zwycięstwa padły łupem Red Bulla – w dwóch z nich triumfował Verstappen, a w pozostałych dwóch Pérez.

„W zespole nigdy nie chodzi o jedną osobę, ale on [Newey] jest kluczowym punktem w naszej organizacji i lubi środowisko, w którym pracuje, lubi współdziałać z młodymi, utalentowanymi inżynierami. Mamy kilka niesamowitych talentów, które pielęgnujemy oraz rozwijamy i to go stymuluje. Ma 64 lata i jest tak samo zmotywowany, jak zawsze”.

Źródło: skysports.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze