Grand Prix Emilii-Romanii odwołane

Z powodu zagrożenia powodzią podjęto decyzję o odwołaniu weekendu wyścigowego na Imoli.

Formuła 1 opublikowała oświadczenie o odwołaniu całego weekendu wyścigowego. Po konsultacjach z miejscowymi władzami stało się jasne, że nie da się zapewnić bezpieczeństwa widzom. W rejonie Emilii Romanii wystąpiły powodzie, które spowodowały już kilka ofiar śmiertelnych i wymusiły ewakuację tysięcy ludzi. Prognozy zapowiadają dalszy deszcz, a tuż obok toru Imola płynie rzeka.

W oświadczeniu władze F1 wyrażają wsparcie dla ludzi dotkniętych powodzią i służb niosących im pomoc.

„To wielka tragedia widzieć, co stało się z Imola i Emilią-Romanią, miastem i regionem, w którym dorastałem, a moje myśli i modlitwy są z ofiarami powodzi oraz dotkniętych rodzin i społeczności.” powiedział prezes i dyrektor generalny Formuły 1 Stefano Domenicali. „Chcę wyrazić moją wdzięczność i podziw dla niesamowitych służb ratowniczych, które niestrudzenie pracują, aby pomóc potrzebującym i złagodzić sytuację – są bohaterami i całe Włochy są z nich dumne. Decyzja, która została podjęta, jest właściwa dla wszystkich lokalnych społeczności i rodziny F1, ponieważ musimy zapewnić bezpieczeństwo i nie tworzyć dodatkowego obciążenia dla władz, gdy zajmują się tą bardzo okropną sytuacją”.

Prezydent FIA Mohammed Ben Sulayem powiedział: „Moje myśli i myśli całej rodziny FIA są z osobami dotkniętymi straszną sytuacją w regionie Emilia-Romania. Bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób i działania naprawcze są w tej chwili najwyższym priorytetem”.

Sytuacja, w której weekend wyścigowy jest odwołany tak późno, już w tygodniu poprzedzającym wyścig, zdarza się w F1 bardzo rzadko. Ostatni raz miało to miejsce podczas Grand Prix Australii 2020, gdy wybuchła pandemia Covid-19.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze