Ferrari przekazało milion euro dla regionu Emilia-Romania

Ferrari zapewniło «konkretną i natychmiastową reakcję», aby wspomóc region Emilia-Romania, który został dotknięty niszczycielskimi powodziami.

Włoska stajnia, której fabryka w Maranello znajduje się w samym środku dotkniętego klęską obszaru, przyłączyła się do kampanii zbierania funduszy, przekazując milion euro na rzecz Agencji Bezpieczeństwa Terytorialnego i Ochrony Ludności regionu Emilia-Romania.

To jedna z największych klęsk żywiołowych, jaka dotknęła Włochy. Ostatnie raporty wskazują już na 13 ofiar śmiertelnych, a kilkanaście tysięcy osób musiało ewakuować się ze swoich domów po tym, jak aż 21 rzek przekroczyło stany ostrzegawcze i alarmowe oraz wystąpiło z brzegów.

Według wstępnych szacunków, koszt zniszczeń oraz wpływ powodzi na społeczność, firmy oraz szerszą infrastrukturę tego regionu Włoch będzie znaczny.

Natura dała o sobie znać niedługo przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Emilii-Romanii na torze Imola, który został odwołany w środę. Choć decyzja jest słuszna ze względu na okoliczności, ona sama w sobie niesie za sobą konsekwencje dla gospodarki regionalnej.

Ferrari, w porozumieniu z władzami terytorialnymi, przekaże fundusze na pomoc lokalnej ludności, z naciskiem na «projekty odbudowy środowiska i zarządzania niestabilnością hydrogeologiczną».

„W trudnych czasach Ferrari zawsze stało po stronie swojej społeczności” – powiedział Benedetto Vigna, CEO Ferrari. „Chcieliśmy zapewnić konkretną i natychmiastową odpowiedź na najpilniejsze potrzeby ludności regionu Emilia-Romania, który został dotknięty poważną katastrofą środowiskową”.

„Dzięki koordynacji lokalnych władz, którym serdecznie dziękujemy za ich niestrudzoną pracę, pomoc ta przyniesie pocieszenie i namacalny znak solidarności ze strony całej rodziny Ferrari”.

To kolejna pomoc podarowana ze strony włoskiej stajni. Nieco ponad rok temu Ferrari również przekazało milion euro na rzecz pomocy humanitarnej na Ukrainie, która została zaatakowana przez Rosję.

Źródło: ferrari.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze