Kontuzja Sainza przed Grand Prix Monako [Aktualizacja]

Carlos Sainz Jr doznał urazu prawego uda podczas charytatywnego meczu piłki nożnej odbywającego się tradycyjnie przed Grand Prix Monako. Kierowca Ferrari zszedł z boiska po godzinie gry.

Od wielu lat tradycją przed Grand Prix Monako jest rozgrywanie meczu piłkarskiego na stadionie Księstwa, którego celem jest zbieranie datków na cele charytatywne i przeznaczanie ich w głównie mierze na wsparcie dzieci i młodzież. W rolę piłkarzy wcielają się znane osobistości ze świata sportu czy biznesu, a przede wszystkim kierowcy startujący w Grand Prix. W przeszłości w tym wydarzeniu niejednokrotnie udział brali Michael Schumacher, Sebastian Vettel czy Fernando Alonso.

W tegorocznej edycji na boisku mogliśmy zobaczyć gospodarza wyścigu, czyli Charlesa Leclerca, Pierre’a Gasly czy Carlosa Sainza, dla którego udział w meczu piłkarskim zakończył się niezbyt dobrze.

Hiszpan po godzinie gry zszedł z boiska z wyraźnie zmartwionym wyrazem twarzy, a na ławce zostało mu zabandażowane prawe udo. Na tę chwilę nie ma szczegółowych informacji, co do skali urazu i czy kontuzja będzie miała wpływ na udział kierowcy Ferrari w weekendzie o Grand Prix Monako.

 

Aktualizacja

W środowe południe Carlos Sainz uspokoił swoich fanów publikacją na Instagram Stories, gdzie poinformował, iż nie odniósł żadnych obrażeń i jego udział w zbliżającym się Grand Prix Monako jest niezagrożony: Cześć wszystkim. Chiałem powiedzieć, że jestem całkowicie gotowy na wyścig w ten weekend w Monako. To co się wczoraj wydarzyło, to po prostu kontakt podczas tradycyjnego charytatywnego meczu piłki nożnej, ale to nie kontuzja. Jak zawsze dobrze bawiłem się grą w piłkę nożną i teraz nie mogę się doczekać weekendu”.


Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze