Red Bull ujawnił datę premiery hipersamochodu Adriana Neweya

Konstrukcja RB17 doczekała się daty oraz miejsca premiery. Jest to wymarzony projekt Adriana Neweya, nad którym Brytyjczyk poświęca aktualnie cały swój czas po tym, jak zrezygnował w zaangażowanie się w zespół F1 Red Bulla.

Wszystko zaczęło się w czerwcu 2022 roku, kiedy to dział zaawansowanych technologii Red Bulla ujawnił plany dotyczące produkcji hipersamochodu o wartości 5 milionów funtów, za którego projekt wziął się sam Adrian Newey.

RB17 ma mieć elegancką, dwumiejscową konstrukcję opierającą się na podwoziu skorupowym z włókna węglowego. Napędem tej przeznaczonej wyłącznie na tor bestii będzie potężny silnik V10 w połączeniu ze skrzynią biegów wykonaną z karbonu, co jest świadectwem zaangażowania Red Bulla w chęć osiągnięcia jak najlepszych wyników.

„Jesteśmy podekscytowani debiutem RB17 i nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszej scenerii niż Goodwood Festival of Speed” – stwierdził Christian Horner. „RB17 emanuje niedostępnością i doskonałością inżynieryjną. Przełożyliśmy wszystko, co wiemy o wyścigach, na stworzenie samochodu o najwyższych osiągach i nie możemy się doczekać, aż publiczność zobaczy rezultat”.

Długo wyczekiwane dziecko brytyjskiego geniusza inżynierii zostanie zaprezentowane w piątek 12 lipca w padoku w Goodwood. Obok Hornera i Neweya na premierze pojawi się 13-krotny zwycięzca Grand Prix i były kierowca Red Bulla David Coulthard, a także najdłużej pracujący kierowca pokazowy aktualnych mistrzów świata – Patrick Friesacher.

Założyciel słynnego festiwalu, książę Richmond, jest zachwycony dołączeniem hipersamochodu do składu wydarzenia w ramach obchodów 20-lecia pojawienia się Red Bulla w F1. Jego skrót wpisuje się i dopełnia schemat stosowany w nazewnictwie bolidów przez ekipę spod szyldu producenta napojów energetycznych, a wszystko za sprawą pandemii Covid-19: człon RB17 został pominięty na rzecz RB16B, bo taki numer otrzymała konstrukcja Red Bulla przygotowana na sezon 2021.

„W tak ważnym dla zespołu Formuły 1 roku jestem zaszczycony, że wybrali Festiwal Prędkości jako miejsce, w którym zaprezentują długo oczekiwany model RB17 w jego globalnym debiucie. Jestem pewny, że nasi fani będą bardzo podekscytowani faktem, iż zespół (Red Bull) wystawi w tym roku na imprezę wielu swoich zwycięskich kierowców i samochodów” – powiedział Charles Gordon-Lennox.

Źródło: motorsport.com, f1i.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze