McLaren upamiętni Ayrtona Sennę podczas GP Monako

McLaren ogłosił przygotowanie specjalnego, jednorazowego oklejenia MCL38 na tegoroczny wyścig ulicami Monte Carlo, a to wszystko ku czci legendarnego mistrza.

Projekt Senna Sempre został zrealizowany we współpracy z marką Senna oraz jednym z partnerów stajni z Woking, firmą OKX, w ramach kampanii McLaren SENNA presented by OKX, która celebruje ogromne wyścigowe dziedzictwo Brazylijczyka. Oprócz barw bolidu wszyscy członkowie ekipy McLarena będą nosić stroje inspirowane kaskiem Ayrtona Senny, a wszyscy fani będą mogli zaopatrzyć się dedykowaną kolekcję ubrań.

„Zespół z dumą docenia i świętuje niezwykłe życie i wyścigowe dziedzictwo Ayrtona Senny poprzez te barwy McLarena” – powiedział Zak Brown, dyrektor generalny McLarena. „Senna pozostaje czczony i szanowany jako największa ikona Formuły 1 i najbardziej utytułowany kierowca McLarena. Jego wpływ na McLarena jest ogromny, nie tylko dzięki jego rekordom wyścigowym, ale także obecności w zespole, a teraz (przez) jego dziedzictwo, więc to zaszczyt ścigać się dla niego na jego najbardziej utytułowanym torze w jego zielono-żółto-niebieskich barwach”.

Ayrton Senna ścigał się dla Brytyjczyków w latach 1988-1993, zdobywając 35 ze swoich 41 zwycięstw w Grand Prix, trzy mistrzostwa kierowców i cztery mistrzostwa konstruktorów. Brazylijczyka nie bezpodstawnie nazwano królem Monako: wygrywał tutaj sześciokrotnie, w tym pięć razy z rzędu w latach 1989-1993.

 Źródło: mclaren.com

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze