Obaj kierowcy Haasa wykluczeni z kwalifikacji. Tylne skrzydło niezgodne z przepisami

Nico Hülkenberg i Kevin Magnussen zostali zdyskwalifikowani z wyników kwalifikacji Formuły 1 do Grand Prix Monako. Kontrola techniczna wykazała, że oba bolidy amerykańskiego zespołu nie spełniały regulaminu technicznego w zakresie tylnego skrzydła.

Delegat techniczny FIA Jo Bauer zauważył, że oba samochody VF-24 nie przeszły badania elementu odpowiadającego za otwieranie DRS-u. Zewnętrzne końcówki elementów tylnego skrzydła nie może przekroczyć 85 mm. Pomiary w bolidach Haasa wykazały jednak przekroczenie tej wartości zarówno po lewej, jak i prawej stronie.

Naruszenia przepisów technicznych zazwyczaj wiążą się z dyskwalifikacją z sesji i tak jest tym razem. W ten sposób Nico Hülkenberg stracił 12., a Kevin Magnussen 15. pole startowe.

Obaj najprawdopodobniej otrzymają zgodę na start w samym wyścigu, lecz jednocześnie specyfikacja samochodu ulegnie zmianie z powodu konieczności dostosowania tylnego skrzydła, co zapewne skończy się startem z alei serwisowej dla obu kierowców amerykańskiej stajni. Ze względu na to, że tor w Monako jest niezwykle trudny w wyprzedzaniu, walka o jakikolwiek pozytywny wynik może być bardzo trudny.

Na rundę w Monako Haas, podobnie jak inne zespoły, przygotował tylne skrzydło o wysokiej sile docisku, aby dostosować się do wymogów tego unikatowego obiektu.

Na dyskwalifikacji duetu Haasa skorzystają Daniel Ricciardo (P12), Lance Stroll (P13), Fernando Alonso (P14), Logan Sargeant (P15), Sergio Pérez (P16), Valtteri Bottas (P17) oraz Zhou Guanyu (P18).

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze