Sergio Pérez pozostanie w Red Bull Racing

Mistrzowski zespół Formuły 1 Red Bull Racing utrzyma swój obecny skład kierowców przynajmniej przez kolejne dwa sezony. Nowy kontrakt z ekipą z Milton Keynes podpisał Sergio Pérez.

Po tym, jak w zeszłym roku Max Verstappen podpisał nową umowę obowiązującą do 2028 roku, tożsamość drugiego kierowcy pozostawała przedmiotem spekulacji. Kilkukrotnie mówiono, że Red Bull Racing może zrezygnować z Péreza i promować na jego miejsce jednego z zawodników RB czy pozyskać kogoś z zewnątrz: nieoficjalnie były kierowca RBR Alexander Albon otrzymał nawet propozycję kontraktu, a rozmowy prowadzono również z Fernando Alonso – ostatecznie obaj przedłużyli umowy ze swoimi obecnymi zespołami.

Pérez, który dołączył do zespołu na sezon 2021, może cieszyć się nowym dwuletnim kontraktem. Jako kierowca Red Bull Racing Meksykanin odniósł pięć zwycięstw, 29 razy stawał na podium i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2023.

„Bardzo się cieszę, że mogę wiązać swoją przyszłość z tym wspaniałym zespołem” – powiedział Pérez. „Ściganie się dla Red Bull Racing to wyzwanie jak żadne inne, zarówno na torze jak i poza nim. Cieszę się, że będziemy kontynuować naszą wspólną przygodę i będę miał swoją rolę w napisaniu historii tego zespołu przez kolejne dwa lata”.

„Bycie częścią tego zespołu to ogromne wyzwanie, które kocham. Chciałbym podziękować wszystkim za zaufanie, którym mnie obdarzyli, i za które chcę im się odpłacić doskonałymi wynikami na torze oraz poza nim. Mamy przed sobą wiele pracy i jeszcze więcej wspólnych tytułów do zdobycia”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze