Kierowcy Saubera wystartują z alei serwisowej do GP Kanady

Valtteri Bottas i Zhou Guanyu rozpoczną Grand Prix Kanady z alei serwisowej po tym, jak Sauber zdecydował się wprowadzić zmiany w obu pojazdach, podczas gdy bolidy były objęte zasadami parku zamkniętego.

Sauber zaliczył w sobotę kolejną nieudaną sesję kwalifikacyjną. Zarówno Bottas, jak i Zhou odpadli już w Q1, a Chińczyk uzyskał najsłabszy czas. Ze względu na to, że do stracenia było niewiele, Sauber skorzystał z okazji, aby złamać zasady parku zamkniętego, dostosowując specyfikację tylnego skrzydła w samochodach zarówno Bottasa, jak i Zhou. Ponadto Bottas otrzymał nowe komponenty jednostki napędowej do swojego bolidu.

Na decyzji Saubera skorzystają Nico Hülkenberg i Esteban Ocon, którzy ustawią się odpowiednio na 17. i 18. polu.

Sauber to jedynym zespół bez punktu w tym sezonie, a słabe wyniki zespołu w kwalifikacjach, a następnie najnowsze zmiany, które spowodują, że samochody będą startować z pit lane, prawdopodobnie wykluczają jakąkolwiek szansę na zakończenie tej złej passy zespołu z Hinwil.

Po kwalifikacjach Bottas powiedział, że niewiele zabrakło do awansu z Q1, ale z drugiej strony trudno było pojechać jeszcze szybciej.

„Byliśmy dziś blisko Q2, będąc zaledwie kilka setnych sekundy od awansu – co oczywiście pozostawia nas z poczuciem, że mogliśmy osiągnąć coś więcej” – powiedział Bottas. „Ostatnie okrążenie było naprawdę czyste, właściwie najczystsze, jakie miałem w ten weekend do tej pory, a balans również był przyzwoity; nie czułem, że możemy wycisnąć z tego znacznie więcej”.

„Jeśli chodzi o warunki na torze, na początku było ślisko, ale stopniowo się poprawiało. Niestety, wciąż mamy problemy z tempem na pojedynczych okrążeniach – to wszystko”.

Z kolei Zhou, który dwukrotnie uderzał w bandy podczas treningów i był najwolniejszy w sobotę, dodał: „Dzisiejszy dzień był dość trudny –  przyjazd na kwalifikacje bez przygotowania na suchych okrążeniach nigdy nie jest łatwy”.

„Podczas porannej sesji miałem moment, który przedwcześnie zakończył dla mnie FP3 i chociaż byłem w stanie zyskiwać coraz więcej czasu na każdym okrążeniu kwalifikacyjnym, nie wystarczyło to, aby nadrobić straconą sesję. Czołówka jest nadal bardzo blisko i myślę, że nie odstajemy od konkurencji, ale biorąc pod uwagę brak jazdy, nie byłem w stanie znaleźć idealnego rytmu”.

Wyścig o Grand Prix Kanady rusza o godzinie 20:00.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze