Pożar w budynku gościnnym McLarena. Członek zespołu w szpitalu w ramach środków ostrożności

Pół godziny przed rozpoczęciem sobotniego trzeciego treningu przed GP Hiszpanii, w budynku gościnnym McLarena doszło do pożaru, co skutkowało hospitalizacją jednego z członków zespołu.

Pożar, który został najprawdopodobniej spowodowały przez sieć elektryczną, wybuchł między piętrami budynku gościnnego zespołu około pół godziny przed ostatnią sesją treningową. Ewakuowano  wszystkich znajdujących się w środku osób. Kilka osób będących w pobliżu — w tym szef motorsportu Pirelli, Mario Isola — przystąpiło do akcji z przygotowanymi gaśnicami, zanim przybyły służby pożarnicze.

Sytuację szybko udało się opanować, a okoliczny obszar wokół budynku został oczyszczony z personelu. W ramach środków ostrożności, jedna osoba z McLarena została przetransportowana do szpitala.

Trening dla McLarena nie został mimo to zakłócony, a wyścigowe kombinezony Lando Norrisa i Oscara Piastriego zostały szybko odzyskane po przeprowadzeniu ewakuacji.

„Dziś rano wykryto pożar w naszym torowym budynku” — czytamy w oświadczeniu McLarena. „Budynek został ewakuowany, a służby ratunkowe toru były na miejscu w ciągu kilku minut. Zarówno służby ratunkowe toru, jak i lokalna straż pożarna, ugasiły pożar”.

„Jeden członek zespołu McLaren został przewieziony do szpitala jako środek ostrożności, a wszyscy pracownicy McLarena i goście zostali wzięci pod uwagę. Chcielibyśmy podziękować wszystkim marshallom i służbom ratunkowym za ich szybką i profesjonalną reakcję. Chcielibyśmy również podziękować Formule 1, FIA oraz naszym konkurentom, którzy zaoferowali pomoc naszemu zespołowi i gościom w ten weekend”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze