Zaprezentowano nowe logo Formuły 1

Zaprezentowano nowe logo Formuły 1

Po zakończeniu ostatniego wyścigu sezonu 2017 Formuły 1 na torze Yas Marina w Abu Zabi, władze serii zaprezentowały nowe logo na sezon 2018. Nowe logo zastąpi to zaprojektowane przez Carter Wong Design w 1994 roku.

Jak tłumaczył dyrektor ds. komercyjnych Formuły 1 Sean Bratches, decyzja o wycofaniu dotychczasowego logo była podyktowana jego niską użytecznością w materiałach cyfrowych oraz gadżetach promocyjnych.

„Dotychczasowe logo jest trudne do wyszycia ze względu na zygzak z prawej strony” – powiedział. „Wiele marek, szczególnie w obecnych czasach, próbuje uprościć swoje znaki rozpoznawcze przed wejściem w cyfrową erę”.

„Wystarczy spojrzeć na Starbucks lub Coca-Colę, które uprościły swoje logo. Poczuliśmy, że musimy pójść nieco dalej, by dać sobie właściwe narzędzia do wykorzystania w przyszłości.

„[Stare logo] służyło F1 dobrze przez ostatnie 23 lata, ale negatywna przestrzeń tworząca „jedynkę” nie była rozpoznawalna w erze cyfrowej. Gdyby przebadać ludzi, których spotkałem od mojego przejścia do F1, wielu z nich przez lata nie widziało „jedynki”. Chcieliśmy więc, by [nowe logo] było czyste i wyraźne”.

Szef działu marketingu F1 Ellie Norman dodał, że nowe logo czerpie inspirację z dwóch samochodów walczących na torze, aż do linii mety: „Jest zainspirowane niskim profilem samochodu sportowego i dwoma autami przekraczającymi linię mety. Jest wyraźne i proste, co daje nam większą swobodę w dystrybucji cyfrowej”.

Jak poinformował Bratches, przed rozpoczęciem sezonu 2018 w Australii, wprowadzone zostaną m.in. nowe infografiki telewizyjne: „Odsłaniamy markę na nowo, będziemy mieli nowe grafiki używane do produkcji telewizyjnej, przedstawimy nowy koncept – będziemy mieli nową responsywną platformę sieciową, nowe możliwości interakcji oraz platformę dla transmisji na żywo i powtórek”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka