F1 rozważy zniesienie limitu dwóch samochodów na zespół

F1 rozważy zniesienie limitu dwóch samochodów na zespół Red Bull Media House

Jak powiedział dyrektor techniczny Formuły 1 Pat Symonds, seria może w najbliższej przyszłości rozważyć dopuszczenie do udziału zespoły wystawiające jeden lub trzy samochody, rezygnując tym samym z obecnego obowiązku zgłoszenia dwóch samochodów do udziału w weekendzie wyścigowym.

„Nie mamy takich planów, ale to dobry pomysł i prawdopodobnie poruszymy tę kwestię podczas naszego następnego spotkania” – stwierdził Symonds. „Rozważaliśmy natomiast kwestię, co jest postrzegane jako idealna liczba samochodów, a także czy powinniśmy wprowadzić do F1 nowe zespoły”.

Pomysł dopuszczenia trzeciego samochodu był przywoływany wielokrotnie w ostatnich latach, jako potencjalne rozwiązanie problemu zmniejszenia się stawki po bankructwie i wycofaniu się niektórych ekip.

Jednym z podstawowych dokumentów regulujących funkcjonowanie Formuły 1 jest porozumienie Concorde, które zobowiązuje zespoły do zgłoszenia dwóch samochodów w pełnym sezonie. Inaczej sytuacja wygląda np. w IndyCar, gdzie aspirujące zespoły często biorą udział tylko w wybranych wyścigach, a największe ekipy wystawiają nawet do sześciu samochodów.

Źródło: racefans.net

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka