Verstappen najszybszy na rozpoczęcie weekendu

Max Verstappen uzyskał najlepszy czas pierwszej sesji treningowej weekendu Grand Prix Meksyku Formuły 1. Kierowca Red Bull Racing był szybszy od swojego zespołowego kolegi Daniela Ricciardo i Carlosa Sainza Jr.

Holender przejechał swoje najszybsze okrążenie w czasie 1:16,656 na nieco ponad 20 minut przed końcem półtoragodzinnej sesji i pokonał Ricciardo różnicą 0,483 sekundy. Nieco wcześniej swoje najlepsze wyniki uzyskali kierowcy Renault – Sainz stracił 1,270 sekundy do najszybszego, natomiast Nico Hülkenberg był o 0,1 sekundy gorszy od swojego zespołowego kolegi.

Pierwsza czwórka najszybszych kierowców korzystała podczas sesji wyłącznie z hipermiękkich opon, w przeciwieństwie do kolejnych w tabeli reprezentantów Mercedesa i Ferrari, którzy po wypróbowaniu najszybszej mieszanki zmienili opony na ultramiękkie.

Lider klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton był piąty, ze stratą 1,419 sekundy do najszybszego i uplasował się przed swoim zespołowym kolegą Valtterim Bottasem, a ze stratą ponad dwóch sekund sesję zakończył lepszy z kierowców Ferrari Sebastian Vettel, za którym znalazł się zwycięzca ostatniego wyścigu w Austin Kimi Räikkönen. Brendon Hartley jako jedyny kierowca pierwszej dziesiątki jeździł tylko na oponach ultramiękkich i był szybszy od występującego gościnnie Nicholasa Latifiego, a tuż poza pierwszą połową stawki uplasował się bohater lokalnej publiczności Sergio Pérez.