Sebastian Vettel uzyskał najlepszy czas pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym Grand Prix Niemiec Formuły 1. Reprezentant Ferrari był szybszy od swojego zespołowego kolegi Charlesa Leclerca oraz lidera klasyfikacji generalnej Lewisa Hamiltona.

Vettel wykręcił swoje najlepsze okrążenie 1:14,013 na miękkich oponach i na 20 minut przed końcem sesji pozbawił Leclerca pierwszej lokaty różnicą 0,255 sekundy. Inaczej niż kierowcy Ferrari, reprezentanci Mercedesa uzyskali swoje najlepsze rezultaty na pośrednich oponach – Hamilton stracił do Vettela 0,3 sekundy, a zanim uplasował się lepszy z kierowców Red Bulla Max Verstappen. Piąty był Valtteri Bottas, który w ostatnich minutach sesji wypadł z zakrętu Sachskurve, lecz uniknął uderzenia w barierę i kontynuował jazdę. Pierre Gasly, mający początkowo problemy z hamulcami, jako ostatni zmieścił się w sekundzie straty do najszybszego.

Siódmy był Carlos Sainz Jr, który uzyskał swój najlepszy czas w połowie sesji i nieznacznie pokonał Romaina Grosjeana. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Lance Stroll i Daniel Ricciardo. Trzynasty w tabeli Kevin Magnussen był sprawcą jedynej czerwonej flagi, gdy po 20 minutach sesji zatrzymał się w 13. zakręcie.

Robert Kubica jako pierwszy przetestował najnowsze usprawnienia przygotowane przez zespół Williams. Polak stracił ponad 2,5 sekundy do Vettela i zajął przedostatnie miejsce, ponad pół sekundy przed swoim zespołowym kolegą Georgem Russellem.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race