Charles Leclerc uzyskał najlepszy czas trzeciej sesji treningowej przed Grand Prix Niemiec Formuły 1 na torze Hockenheim. Reprezentant Ferrari uplasował się w tabeli wyników przed Maxem Verstappenem oraz swoim zespołowym kolegą Sebastianem Vettelem.

Kierowca z Monako wykręcił czas 1:12,380 podczas swojego drugiego wyjazdu na miękkich oponach. Leclerc pozbawił pierwszej lokaty Vettela i pozostał na czele już do samego końca. Drugi z kierowców Ferrari stracił jeszcze jedną pozycję na rzecz Verstappena, który pojechał o 0,168 sekundy wolniej od Leclerca.

Valtteri Bottas i Lewis Hamilton stracili ponad pół sekundy do najszybszego i uplasowali się odpowiednio na czwartym i szóstym miejscu, rozdzieleni w tabeli wyników przez Kevina Magnussena. Obaj kierowcy niemieckiej marki napotkali na drobne trudności – Bottas wypadł z toru na początku jednego ze swoich przejazdów, a Hamilton stracił czas okrążenia za nieprzestrzeganie limitów toru.

Tym razem połowa stawki zmieściła się w jednej sekundzie do najlepszego czasu – siódmy był Carlos Sainz Jr, a czołową dziesiątkę uzupełnili jadący nowym samochodem Pierre Gasly, Kimi Räikkönen i Romain Grosjean.

Nowy samochód otrzymał także Robert Kubica – zespół Williams zmuszony był wymienić nadwozie u Polaka z powodu uszkodzeń odkrytych po piątkowych treningach. Kubica zakończył sobotnią sesję przed swoim zespołowym kolegą Georgem Russellem, lecz ze stratą ponad trzech sekund do Leclerca.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race