Vettel najszybszy w drugim treningu

Sebastian Vettel uzyskał najlepszy czas drugiej sesji treningowej przed niedzielnym Grand Prix Meksyku Formuły 1. Reprezentant Ferrari uplasował się przed ubiegłorocznym zwycięzcą Maxem Verstappenem oraz swoim zespołowym kolegą Charlesem Leclerkiem.

Niemiec przejechał swoje najszybsze okrążenie w czasie 1:16,607 podczas pierwszego wyjazdu na miękkich oponach. Verstappen był o niego 0,115 sekundy wolniejszy i samemu reprezentował zespół Red Bulla przez większość sesji, bowiem Alexander Albon rozbił się w siódmym zakręcie po przejechaniu zaledwie pięciu okrążeń, przy wyprzedzaniu Valtteriego Bottasa.

Trzeci w tabeli Leclerc stracił do Vettela 0,465 sekundy i uplasował się przed dwójką kierowców Mercedesa-AMG – Bottasem oraz liderem klasyfikacji generalnej Lewisem Hamiltonem. Tylko ta piątka zmieściła się w jednej sekundzie, a kolejne pozycje zajął duet Toro Rosso – Daniił Kwiat i Pierre Gasly. Reprezentanci włoskiej ekipy pokonali Carlosa Sainza Jr., Nico Hülkenberga oraz Lando Norrisa.

Ulubieniec lokalnej publiczności Sergio Pérez zajął 12. miejsce ze stratą 1,759 sekundy do najszybszego, z kolei powracający za kierownicę Williamsa po opuszczeniu poprzedniego treningu Robert Kubica był 19.