Vandoorne pozytywnie nastawiony do sezonu 2017

Stoffel Vandoorne, który prawdopodobnie w sezonie 2017 zasiądzie za sterami McLarena, jest pozytywnie nastawiony do tego, co może nadejść w przyszłym roku.

Zeszłoroczny mistrz serii GP2, obecnie jest testowym i rezerwowym kierowcą ekipy z Woking, a dodatkowo ściga się w Japońskiej Super Formule, gdzie zajmuje piąte miejsce. Vandoorne ma za sobą również występ w Grand Prix Bahrajnu, gdzie zastępował kontuzjowanego po Grand Prix Australii Fernando Alonso.

McLaren nadal nie podjął decyzji, czy podpisać z Belgiem długoterminowy kontrakt jak z Alonso, pozostawić Jensona Buttona czy skorzystać z innej opcji. Nieoficjalnie mówi się, że Vandoorne ma już pewny kontrakt i zastąpi Buttona.

„Dyskusje nadal trwają i myślę, że to normalne na tym etapie. Nadal chce wystąpi w Formule 1 w przyszłym sezonie. To mój zdecydowany cel i mam bardzo dobre przeczucie, że tam się znajdę. Mam tutaj kontrakt [z McLarenem] i zdecydowanie chce tu zostać, ale jeżeli z jakiegoś powodu tak się nie stanie, jestem przekonany, że są inne opcje”.

Belg odniósł się również do zmian regulaminowych, które będą miały miejsce w przyszłym sezonie: „Jestem kierowcą wyścigowym i czuję, że mogę rozwinąć samochód. Wygrałem niemal w każdym samochodzie, który prowadziłem, więc jestem przekonany, że mogę prowadzić zespół i jestem na to gotowy. Jestem gotowy w 100%, ale teraz pozostaje mi tylko czekać”.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league