Hamilton: Moje okrążenie nie było dobre

Lewis Hamilton nie zdobył po raz szósty z rzędu pole position przed swoją publicznością. Brytyjski kierowca przegrał walkę o pierwsze pole startowe o zaledwie 0,006 sekundy z Valtterim Bottasem i do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii wystartuje z drugiej pozycji.

Hamilton po kwalifikacjach podkreślił, że jego partner zespołowy wykonał lepszą pracę, a on sam niewystarczająco dobrze przejechał okrążenie toru Silverstone, aby móc cieszyć się ze swoimi fanami w sobotnie popołudnie. „Po pierwsze to gratulację dla Valtteriego, wykonał naprawdę solidną pracę podczas całych kwalifikacji” – powiedział Hamilton.  „Dla mnie te kwalifikacje nie przebiegły wystarczająco dobrze. Pracowaliśmy ciężko z zespołem podczas wszystkich segmentów, ale nie udało się wszystkiego zgrać”.

„Podczas Q2 poświęciliśmy okrążenie, aby lepiej zrozumieć jak sprawuje się samochód. Niestety nie przyniosło to efektu. Oprócz tego miałem jeszcze ten błąd na pierwszym przejeździe, a drugie okrążenie nie było już wystarczająco dobre”.

Hamilton wyraził także swoją wdzięczność dla wszystkich fanów na torze Silvertone, którzy jego zdaniem podkreślają magiczny charakter tego miejsca. „To tutaj odbywa się najlepsze Grand Prix w roku, to tutaj są najlepsi fani. To niesamowite, jaką energię przynoszą na tor ci ludzie. Ten obiekt ma świetny układ, wygląd, jest mnóstwo miejsca, ale bez tych ludzi nie byłoby to nic warte”.

Źródło: gptoday.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league