Ricciardo: Sytuacja z kierowcami Ferrari przypomina Red Bulla z 2014 roku

Daniel Ricciardo uważa, że obecny skład kierowców w zespole Ferrari przypomina mu rok 2014, kiedy to wspólnie z Sebastianem Vettelem tworzyli duet w ekipie Red Bull Racing.

W sezonie 2014 Formuły 1 Daniel Ricciardo debiutował w zespole z Milton Keynes, a na jego końcu dość nieoczekiwanie pokonał niemieckiego kierowcę z wyraźną przewagą punktową.

Podobnie jak pięć lat temu w obecnym sezonie młody kierowca - Charles Leclerc, również debiutuje w nowy dla siebie zespole i także za zespołowego partnera ma Sebastiana Vettela. Ten zbieg okoliczności skłonił Ricciardo do pewnych przemyśleń: „Istnieje kilka podobieństw: młody chłopak przychodzi by sprawić starszemu koledze kłopot” – powiedział Ricciardo.

„Mieliśmy już okazję widzieć trochę tego [podobieństwa] z Charlesem. Pewnie trzeba zapytać Seba, ale jestem pewien, że istnieją podobieństwa i presja ze strony tego młodego chłopaka. Uważam, że Seb jest wystarczająco silny, aby móc go pokonać. Wszystko zależy od niego. Jeśli nabierze rozpędu zobaczycie, że odnajdzie swoją najlepszą formę”.

„Charles jest młody i pewnie ciągle będzie się poprawiał. Uważam, że przez wiele lat będzie znajdował się na szczycie. Pytanie jak Sebastian sobie z tym poradzi i jak długo będzie chciał zostać [w Formule 1]. Jeśli utrzyma motywację i skupienie to ma niezbędny do tego talent, aby pozostać na kolejnych kilka lat. Ale to wszystko zależy od niego”.

Źródło: gptoday.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league