Kubica: Tor w Soczi to dla mnie nowe wyzwanie

Robert Kubica po przyzwoitym występnie podczas Grand Prix Singapuru staje przed nowym wyzwaniem, jakim jest jazda po torze w Soczi. Dla polskiego kierowcy będzie to pierwsza okazja do zapoznania się z rosyjskim obiektem położonym nad Morzem Czarnym.

„Zawsze miło jest poznać tor, po którym nigdy wcześniej się nie jeździło” – powiedział Kubica. „Szczególne ważne będą pierwsze okrążenia, żeby znaleźć odpowiednią linię przejazdu, odpowiedni punkt hamowania i dowiedzieć się, jaka przyczepność panuje na tym obiekcie".

„Oczywiście mamy narzędzia, które pozwalają nam na wcześniejsze rozpoznanie i przygotowanie się do weekendu Grand Prix, jak choćby symulator. Następnie ważne będzie przejście się wokół toru, aby poznać charakterystykę krawężników i możliwość ich pokonania oraz jak ich nie należy przejeżdżać. Pomocne w przygotowaniach są także zapisy wideo z kamer pokładowych z poprzednich lat, jednak ani to, ani trzy dni w symulatorze podczas których pokonasz trzysta okrążeń, nie są w stanie odzwierciedlić choćby jednego przejechanego okrążenia w realnym samochodzie Formuły 1.

„Wyścig w Rosji będzie zupełnie inny od tego, który mieliśmy w zeszłym tygodniu w Singapurze. Myślę, że będzie łatwiej ze względu na zupełnie inne warunki klimatyczne czy charakterystykę toru”.

„Osobiście lubię, kiedy wyścigi odbywają tydzień po tygodniu. Nie ma za dużo czasu na odpoczynek i relaks, ale wyścigi charakteryzują się tym, że jeśli spędzasz więcej czasu za kierownicą to cieszysz się z tego, a prowadzenie staje się dla ciebie bardziej naturalne”.

„Będziemy musieli być tutaj przygotowani na każdą ewentualność. W przypadku deszczu, lekkich opadów czy nawet nawałnicy nigdy nie wiadomo jak zachowa się samochód. Tor w Soczi jest długi, więc może zdarzyć się tak, że część toru będzie sucha, a druga mokra. Musimy odpowiednio szybko reagować na takie zdarzenia, lepiej niż konkurencja. To będzie jednym z wyzwań podczas tego weekendu”.

 Źródło: informacja prasowa ROKiT Williams Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league