Steiner: Jeśli Robert będzie zainteresowany, ma dać mi znać

Szef zespołu Formuły 1 Haas Günther Steiner pozytywnie wypowiedział się na temat Roberta Kubicy i potwierdził, że amerykańska ekipa wyraża zainteresowanie współpracą z polskim kierowcą, który opuści Williamsa wraz z końcem sezonu 2019.

„Osobiście nigdy nie pracowałem z Robertem, ale wiele osób w moim zespole miało taką możliwość” – powiedział Steiner. „Wszyscy bardzo wysoko oceniają jego umiejętności jako kierowcy bardzo technicznego, który rozumie, co się dzieje z samochodem. Nauczył się tego samemu pracując nad swoimi samochodami we wcześniejszych etapach kariery”.

Kevin Magnussen i Romain Grosjean pozostaną kierowcami wyścigowymi w Haasie, lecz spekuluje się na temat zaangażowania Kubicy w roli trzeciego kierowcy, który będzie pracować w symulatorze i weźmie udział w kilku treningach: „Perspektywa pracy z Robertem jest dla nas z pewnością interesująca. Nie wiem jednak co on chce robić – to jest bardziej jego decyzja niż moja. Nie prowadzimy żadnych negocjacji. Powiedziałem mu natomiast, że jeśli będzie zainteresowany współpracą z nami, ma mi dać znać”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league