Grosjean w Q3, Magnussen z błędem

Mało brakowało, a zespół Haasa świętowałby awans obu kierowców do trzeciego segmentu kwalifikacji przed Grand Prix Rosji Formuły 1 na torze w Soczi.

Po obiecującej pierwszej części czasówki, tylko Romain Grosjean awansował do Q3. Mniej szczęścia miał Kevin Magnussen, który mając najlepszy czas pierwszego sektora pośród kierowca ze środka stawki, popełnił błąd w siódmy i ósmym zakręcie rosyjskiego toru i tym samym wystartuje z 14. miejsca.

„To było mocne Q1, ale potem w Q2 się popsuło i to po mojej stronie, straciłem w siódemce i ósemce. Miałem bardzo dobre tempo, więc to prawdziwa porażka. Nie wiem jak potoczy się wyścig. Wczoraj wyglądało to dobrze – jeżeli chodzi o tempo wyścigowe, więc zobaczymy co się jutro wydarzy” – zakończył Duńczyk.

Powody do zadowolenia miał za to Romain Grosjean, który wyruszy do jutrzejszego wyścigu z dziewiątej pozycji: „To była dobra sesja kwalifikacyjna. Było trudno, ponieważ pod koniec trzeciego treningu zmógł się wiatr, co zaburzyło nieco sesję. Byłem zadowolony, że udało mi koniec końców dostać do Q3. Balans zmieniał się w zależności od zakrętów, może po prostu potrzebuję regulowanego przedniego skrzydła, co by pomogło, ale już tak na poważnie, wiemy, że hybrydowe samochody, które prowadzimy, naprawdę nie lubią wiatru, co zawsze było małym wyzwaniem. Po prostu jesteśmy zadowoleni, że byliśmy dziś konkurencyjni. Tempo wyścigowe było bardzo zachęcające, więc wierzę, że jutro będziemy mieć dobry wyścig”.

Pierwotnie kierowcy amerykańskiej ekipy uplasowali się na piętnastym – Magnussen i dziesiątym – Grosjean miejscu, ale po karach dla zawodników z jednostkami Hondy, awansowali o jedną pozycję.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league