Hamilton: Czuję się, jakbym wygrał po raz pierwszy w karierze

Lewis Hamilton powiedział, że przerwanie serii trzech wyścigów bez zwycięstwa jest dla niego niesamowitym uczuciem, podkreślając jednocześnie, że nie myśli o obronie mistrzowskiego tytułu.

Po raz czwarty z rzędu Ferrari za sprawą Charlesa Leclerca wywalczyło pole position i po drugim zakręcie obaj kierowcy ekipy z Maranello znajdowali się na czele wyścigu o Grand Prix Rosji, choć to Vettel stał się liderem rywalizacji. Niemiec po swoim pit stopie doznał jednak awarii i przedwcześnie zakończył swój udział, powodując jednocześnie wykorzystanie przez dyrekcję wyścigu wirtualnego samochodu bezpieczeństwa.

Podczas niego swój jedyny postój odbyli kierowcy Mercedesa: Lewis Hamilton i Valtteri Bottas. Fin musiał przez sporą liczbę okrążeń bronić się przed Leclerkiem, jednak udała mu się ta sztuka i pozwolił Srebrnym Strzałom na wywalczenie pierwszego od dłuższego czasu dubletu. Jak stwierdził Hamilton, czuł się, jakby odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo, dziękując jednocześnie swojemu zespołowi za to, że się nie poddali.

„Przede wszystkim muszę podkreślić niesamowitą pracę wykonaną w ten weekend przez chłopaków, którzy się nie poddali. Wypróbowaliśmy nowe rzeczy, cisnęliśmy jak zawsze, starając się być innowacyjnym i to sprawia, że jestem niesamowicie zainspirowany. Czuję, jakby [od ostatniego zwycięstwa] minęło sporo czasu, ale również mam odczucie, jakbym wygrał po raz pierwszy, dlatego jest to wyjątkowe. Dzisiejszy wynik jest po prostu niesamowity, biorąc pod uwagę, jak szybkie [Ferrari] było na starcie – nadążanie za nimi było niesamowicie trudnym zadaniem” – powiedział Hamilton.

Brytyjczyk, który zgarnął komplet 26. punktów za zwycięstwo i najszybsze okrążenie, dodał, że na razie nie myśli o obronie mistrzowskiego tytułu.

„Staram się nie myśleć o mistrzostwie, skupiając się na jednym wyścigu w danym momencie. Myślę, że nad tym wspólnie pracowaliśmy, ale oczywiście sprawy stają się coraz trudniejsze w miarę upływu sezonu. Robimy krok po kroku, nie chcemy się potknąć. Musimy ciągle prezentować takie wyścigi jak ten i wiem, że szefowie w Stuttgarcie będą zadowoleni z dzisiejszego wyniku”.

Dzięki zwycięstwu w Soczi, Hamilton powiększył swoją przewagę do 73. punktów nad zespołowym kolegą Bottasem, zaś w klasyfikacji konstruktorów Mercedes odskoczył od Ferrari na 162 oczka.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league