Binotto: Uzgodniliśmy strategię z kierowcami przed wyścigiem

Szef Ferrari Mattia Binotto powiedział, że przed startem wyścigu o Grand Prix Rosji odbyła się rozmowa z Charlesem Leclerkiem i Sebastianem Vettelem, podczas której uzgodniono strategię na start rywalizacji na Sochi Autodrom.

Vettel, który do wyścigu przystępował z trzeciego pola za Hamiltonem i Leclerkiem, wykorzystał cień aerodynamiczny swojego zespołowego kolegi z Ferrari i natychmiast znalazł się przed reprezentantem Mercedesa, a na hamowaniu do zakrętu nr 2 był nawet w stanie pokonać Monakijczyka. Zwycięzca GP Singapuru po swoim pit stopie doznał awarii, w wyniku którego musiał zatrzymać swój samochód na torze, wywołując wirtualny samochód bezpieczeństwa. To odblokowało strategiczną przewagę dla Mercedesa, który natychmiast ściągnął w tym czasie obu swoich kierowców do boksów i ostatecznie sięgnął po dublet w wyścigu w Soczi.

Binotto po Grand Prix Rosji stwierdził, że nie jest zadowolony z tego, co się wydarzyło w wyścigu, ale podkreślił niesamowite tempo Vettela oraz predyspozycję samochodu w warunkach wyścigowych.

„Jesteśmy rozczarowani, ponieważ nie wykonaliśmy doskonałej pracy. Aby wygrać, potrzebna jest niezawodność, której nie mieliśmy. Niestety, to nie pierwszy raz w tym sezonie. Przed wyścigiem, jak zawsze, rozmawialiśmy z kierowcami i poprosiliśmy Charlesa, aby podholował Seba, ponieważ byłby to najlepszy sposób na wyprzedzenie Hamiltona, a dla nich na zajęcie pierwszego i drugiego miejsca na końcu pierwszego okrążenia. Seb miał fantastyczny start, co pozwoliło mu wyprzedzić Hamiltona jeszcze przed wejściem do zakrętu” – powiedział Binotto.

„Seb był dziś bardzo szybki i jestem zadowolony ze sposobu, w jaki jechał. Mówiłem to już wiele razy, że jego mocną stroną jest wyścig i udowodnił to, prezentując świetne tempo. Szkoda, że musieliśmy poprosić go, aby się zatrzymał. Powiedzieliśmy mu, by zaparkował samochód ze względów bezpieczeństwa, co oczywiście ma priorytet względem wszystkiego”.

„Nie jest to wynik, na jaki liczyliśmy, ale po dzisiejszym dniu jesteśmy jeszcze bardziej przygotowani do walki. Nasz samochód jest mocny, podobnie jak zespół i jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko w nadchodzących wyścigach”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league