Brawn: F1 pozostanie przy trzydniowym formacie weekendu

Dyrektor ds. sportowych Formuły 1 Ross Brawn wypowiedział się po weekendzie Grand Prix Japonii na temat skrócenia weekendów wyścigowych. Brytyjczyk poinformował, że dyskusja powinna zakończyć się jeszcze w październiku, gdy opublikowane zostaną przepisy na sezon 2021.

„Na Suzuce mieliśmy super-niedzielę i na nowo otworzyło to debatę na temat kształtu weekendu wyścigowego” – powiedział Brawn. „To jeden z aspektów, nad którymi pochyliliśmy się w pracach nad przepisami na kolejne lata. Wysłuchaliśmy wszystkich najważniejszych graczy – promotorów, zespoły oraz fanów”.

„Aby sprostać wyzwaniom rosnącego kalendarza, podjęliśmy się zadania zmiany harmonogramu tak, aby zespoły i kierowcy mogli przyjeżdżać na tor dzień później. Szczegóły przedstawimy pod koniec miesiąca, gdy opublikowane zostaną nowe przepisy”.

„Muszę przyznać, że zwłaszcza wśród organizatorów panuje zgodność, że powinniśmy zachować trzy dni jazd po torze, choć przy nieco zmienionym harmonogramie. To prawda, że na Suzuce mieliśmy w niedzielę dużo akcji, ale przy takim rozwiązaniu wyścigi towarzyszące musiałyby się odbywać w poprzedzające dni”.

„Po ostrożnych analizach doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie przy trzech dniach jazd – zmiana piątkowego harmonogramu i pozostawienie reszty weekendu tak jak jest, z kwalifikacjami w sobotę i wyścigiem w niedzielę”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F1

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league