Binotto: Przegraliśmy sezon już na etapie projektowania samochodu

Szef Ferrari Mattia Binotto powiedział, że problemy, które ostatecznie doprowadziły do przegranej Mercedesem o tytuły były zakorzenione już podczas przygotowywania samochodu na poprzedni sezon.

Uważano, że w tym roku Ferrari udało się prześcignąć Mercedesa pod względem mocy jednostki napędowej. Srebrne Strzały jednak zdominowały pierwszą część sezonu, a także nie popełniły błędów, które pojawiły się w szeregach stajni z Maranello, związanymi między innymi ze strategią. Binotto stwierdził, że źródła problemów należy szukać jeszcze przed startem poprzedniego sezonu.

„Myślę, że przegraliśmy mistrzostwa podczas projektowania naszego samochodu. Ponownie nie zaliczyliśmy dobrego początku sezonu i są tego powody. Myślę, że projekt samochodu nie był wystarczająco dobry na start” – powiedział Binotto.

„Nasze tempo rozwoju i ogólnie nasz projekt nie był tak dobry, jak u naszego głównego rywala. Z pewnością był to intensywny sezon ze sporą ilością pracy. Zrestrukturyzowaliśmy i zreorganizowaliśmy zespół, ale w międzyczasie zawsze staraliśmy się poprawić samochód, co moim zdaniem w tracie sezonu udało nam się to zrobić – przynajmniej do pewnego poziomu. Teraz sezon się zakończył, więc czekamy na następny”.

Binotto został szefem Ferrari w styczniu tego roku, zastępując na tym stanowisku Maurizio Arrivabene, a dodatkowo stanął na czele nie tylko samego zespołu, ale też nadal prowadził dział techniczny. Jak powiedział, ekipa z Maranello po przemianach jest teraz zupełnie nową stajnią, ale obecnie nie widać na horyzoncie dużych zmian.

„Nie ma nic, co wymaga dużych zmian. To tylko kwestia doświadczenia. Zawsze mówiliśmy, że jesteśmy nowym zespołem, szczególnie pod względem kluczowych ról i znajdujemy się na bardzo stromej ścieżce uczenia, więc naprawdę chodzi o upewnienie się, że wszystko, co wydarzyło się w tym sezonie, zostanie wzięte pod uwagę. Jestem też pewien, że będzie taki moment, w którym nie popełnimy błędów”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league