Ferrari nie wyklucza nowych programów fabrycznych w wyścigach

Szef zespołu Ferrari w Formule 1 Mattia Binotto dał do zrozumienia, że włoski producent nie zamierza zmniejszyć swojej wyścigowej działalności, nawet jeśli wprowadzony do Formuły 1 od 2021 roku limit budżetowy nie pozwoli na finansowanie programu F1 w niezmienionej formie.

Zespoły Formuły 1 znalazły się w sporze o wysokość limitu budżetowego na sezon 2021. Choć początkowo uzgodniono go na poziomie 175 milionów dolarów, w obliczu kryzysu finansowego część ekip chce go obniżyć przynajmniej do 145 milinów, co spotkało się ze sprzeciwem ze strony Ferrari.

„Zejście do 145 milionów to nowy i bardzo wymagający pomysł, w stosunku do tego, co zostało ustalone w czerwcu zeszłego roku” – powiedział Binotto. „Nie możemy go osiągnąć bez dalszych poświęceń, zwłaszcza jeśli chodzi o zasoby ludzkie. Jeśli miałby on zejść jeszcze niżej, nie chcielibyśmy znaleźć się w konieczności znalezienia nowych miejsc na realizację naszego wyścigowego DNA”.

Choć wypowiedzi Binotto zostały początkowo zinterpretowane jako groźba opuszczenia Formuły 1, zarówno Włoch jak i Ferrari sprecyzowały, że dotyczyły one ewentualnego stworzenia nowych programów fabrycznych w innych dyscyplinach sportu motorowego.

Jak twierdzi portal The Race, na radarze włoskiego producenta znajdują się IndyCar oraz Długodystansowe Mistrzostwa Świata – w tych drugich Ferrari uczestniczy już pośrednio, wspierając zespół AF Corse w klasie GTE, a poza tym jest członkiem grupy technicznej, która opiniowała nad nowymi przepisami Le Mans Hypercar. Według informacji Dailysportscar, powrót Ferrari do prototypów jest możliwy, lecz nie podjęto w tej sprawie żadnych decyzji.

Źródło: theguardian.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1