Grand Prix Rosji Formuły 1 z widownią?

Grand Prix Rosji może być pierwszym wyścigiem w sezonie 2020 Formuły 1, który odbędzie się przy pełnych trybunach. Jak uważa Alexey Titov, szef firmy Rosgonki, który jest promotorem wyścigu w Soczi, wyścig odbyłby się zgodnie z planem 27 września.

„Myślę, że nasz wyścig ma szansę na to, aby odbył się z widownią, ale musimy też zrozumieć sytuację związaną z pandemią, która jest dość trudna i przedwcześnie jeszcze mówić o tym, jak to wszystko będzie wyglądać we wrześniu” – powiedział. „Nasza data pozostaje niezmieniona. Wszelkie wersje kalendarza, które krążą po internecie są tylko przypuszczeniami, ponieważ Formuła 1 dało jasno do zrozumienia, że wyścigi w Austrii odbędą się 5 i 12 lipca. Nie ma żadnych innych szczegółów poza tymi dwoma wyścigami”.

Natomiast w przypadku Grand Prix Singapuru, organizatorzy ogłosili, że nie jest możliwe przeprowadzenie wyścigu za zamkniętymi drzwiami: „Kalendarz na sezon 2020 jest obecnie finalizowany, a władze Grand Prix Singapuru prowadzą otwarty dialog z Formułą 1, rządem i naszymi akcjonariuszami aby ocenić różne możliwości”.

Źródło: f1-fansite.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league