Norris z problemami zdrowotnymi podczas piątkowych treningów

Lando Norris powiedział, że z powodu bólu w klatce piersiowej bał się hamować podczas jazdy swoim McLarenem MCL35 w czasie piątkowych sesji treningowych na Red Bull Ringu.

Już poranek dla Norrisa zaczął się pechowo po tym, jak otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie wyścigu o GP Styrii z powodu wyprzedzania podczas żółtych flag w pierwszym treningu. Jak stwierdził, wina leży całkowicie po jego stronie.

„Był to niezbyt mądry manewr z mojej strony. Widziałem żółtą flagę, byłem na szybkim okrążeniu, a inni kierowcy byli na wyjazdowym bądź zjazdowym. Zjechali, aby mnie przepuścić, wiedząc, że jestem na pomiarowym kółku. Odpuściłem, kiedy zobaczyłem żółtą flagę i zahamowałem, ale niewystarczająco zwolniłem wobec nich. Przepisy to przepisy. Szkoda, że tak się stało, ponieważ odpuściłem, ale nie zrobiłem wszystkiego, co powinno było zostać zrobione” – powiedział Norris.

Brytyjczyk, który w Grand Prix Austrii wywalczył swoje pierwsze w karierze podium, narzekał ponadto na pewien ból w klatce piersiowej, który nie pozwolił na właściwą realizację programu. Norris przejechał tylko 56 okrążeń, podczas gdy jego zespołowy kolega Carlos Sainz Jr – 85.

„Po prostu czułem coś w klatce piersiowej. Nacisnąłem pedał hamulca, a w niektórych miejscach toru [ból] mocno narastał. Bałem się hamować gdziekolwiek, co nie jest idealne na tym torze. To mnie mocno ograniczyło. Byłem sfrustrowany. Nie czułem się pewnie w samochodzie pod kątem tempa, więc mam nadzieję, że będę gotowy na następną sesję”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league