Leclerc: Zawiodłem swój zespół

Kolizja pomiędzy kierowcami Ferrari drugi raz w przeciągu czterech ostatnich wyścigów przedwcześnie zakończyła weekend Formuły 1 dla włoskiej ekipy. Podczas niedzielnego Grand Prix Styrii, Charles Leclerc zdjął tylne skrzydło z samochodu Sebastiana Vettela i uszkodził podłogę w swoim aucie.

Dwójka Ferrari zderzyła się już w trzecim zakręcie wyścigu, gdy Leclerc w brawurowym ataku po wewnętrznej uderzył w krawężnik i wzbił się w powietrze, uderzając tylnym kołem o samochód Vettela. Niemiec odpadł z rywalizacji od razu, natomiast Monakijczyk próbował kontynuować jazdę jeszcze przez kilka okrążeń, lecz wycofał się z powodu uszkodzonej podłogi.

„Przeprosiłem [Vettela]” – powiedział po wyścigu Leclerc. „Oczywiście w takiej sytuacji tłumaczenia nie wystarczą. Jestem sobą rozczarowany. Wykonałem bardzo kiepską robotę i zawiodłem swój zespół. Mogę tylko przeprosić, choć wiem, że to za mało. Mam nadzieję, że wyciągnę z tego wnioski i powrócimy silniejsi w kolejnych wyścigach”.

Incydent z udziałem kierowców Ferrari sprawił, że włoski zespół nie mógł przetestować w warunkach wyścigowych poprawek wprowadzonych na drugi wyścig w Spielbergu.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league