Verstappen: Miałem nudny wyścig

Po raz pierwszy od trzech lat, Max Verstappen opuszcza tor Red Bull Ring nie wygrywając wyścigu Formuły 1. Holender odpadł z inauguracyjnej rundy po awarii samochodu, natomiast podczas niedzielnej powtórki nie mógł równać się z kierowcami Mercedesa-AMG.

„Jesteśmy trochę za wolni” – powiedział Verstappen. „Cisnąłem, na ile mogłem, aby utrzymać się za Lewisem, ale to nie było możliwe. Mamy nad czym pracować”.

Kierowca Red Bulla spędził większość wyścigu w pogoni za Lewisem Hamiltonem. Na pięć okrążeń do mety na trzecie miejsce zepchnął go Valtteri Bottas, korzystając z opon świeższych o dziesięć okrążeń: „Od tego momentu mój wyścig był nudny i dopiero w końcówce miałem jedno fajne okrążenie, walcząc z Valtterim. Wiedziałem, że nadciąga i będzie próbował mnie wyprzedzić, więc chciałem mu to jak najbardziej utrudnić, ale moje opony były zużyte. Wiedziałem, że na kolejnym okrążeniu i tak mnie wyprzedzi”.

Dzięki podium w drugim wyścigu sezonu, Verstappen umieścił swoje nazwisko na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej, lecz jego strata do lidera wynosi już 28 punktów.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league