Norris: To był mój najlepszy wyścig w F1

Lando Norris pozostaje na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Formuły 1 po niedzielnym Grand Prix Styrii. Reprezentant McLarena startował z końca pierwszej dziesiątki, lecz przebił się na piąte miejsce, na ostatnim okrążeniu wyprzedzając Sergio Péreza.

„To był bardzo dobry wyścig z mojej strony” – powiedział Brytyjczyk. „Prawdopodobnie mój najlepszy wyścig w Formule 1. Tempo wyścigowe nie było moją mocną stroną w zeszłym roku i mocno nad tym pracowałem przez zimę oraz w tym roku. Bardzo się cieszę, że widzę z tego korzyści”.

Norris jechał na ósmym miejscu, gdy Lance Stroll wypchnął z toru Daniela Ricciardo, co Norris wykorzystał do zyskania dwóch pozycji na przestrzeni kilku zakrętów: „Byłem trochę nerwowy i odpuściłem na wyjściu z zakrętu. Nie byłem pewny, gdzie się znajdę i czy nie zostanę wypchnięty na wyjściu, więc wolałem pojechać zachowawczo. Poczekałem pół okrążenia, wykorzystałem opony, cień aerodynamiczny i DRS, co wyszło perfekcyjnie. Później miałem nieco szczęścia z Pérezem na ostatnim okrążeniu i powiedziałbym, że to zakończyło jeden z moich najlepszych wyścigów w karierze kierowcy F1”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league