Stroll: Spodziewaliśmy się deszczu, który nie nastąpił

Lance Stroll wyrównał swój najlepszy wynik jako kierowca zespołu Racing Point w Formule 1. Kanadyjczyk zajął czwarte miejsce w niedzielnym Grand Prix Węgier i uważa, że mógł stanąć na podium, gdyby przechodzące nad Budapesztem opady deszczu zahaczyły o tor Hungaroring w trakcie wyścigu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni” – powiedział startujący z trzeciego pola Stroll. „To był świetny wyścig, mieliśmy znakomity start na przejściowych oponach, a to była duża ulga, bo start na mokrej nawierzchni to zawsze niewiadoma. Wskoczyłem na początku wyścigu na drugą lokatę. Tor bardzo szybko wysychał, więc musieliśmy podjąć decyzję i zjechać po opony na suchą nawierzchnię. Możliwe, że zjechaliśmy okrążenie za późno, bo wyprzedzaliśmy potem wolniejsze auta”.

Stroll stracił wtedy drugą pozycję na rzecz Maxa Verstappena, a po drugiej serii pit-stopów znalazł się przed nim również Valtteri Bottas: „Spodziewaliśmy się deszczu, więc pozostaliśmy na torze dłużej, a Valtteri zjechał wcześniej i nas podciął. Deszcz nigdy nie nastąpił i gdy zjechaliśmy, on był już siedem-osiem sekund z przodu. W ten sposób straciliśmy podium. To mimo wszystko fantastyczny wynik dla zespołu. W takich warunkach strategia może się udać lub nie. Uważam, że wykonaliśmy świetną robotę, mieliśmy świetny samochód przez cały weekend, mocne tempo i świetne punkty dla zespołu”.

Kanadyjczyk wierzy, że dobry wynik na Węgrzech to tylko zapowiedź formy na resztę sezonu: „W ten weekend mieliśmy z pewnością drugi najszybszy samochód, przynajmniej w kwalifikacjach. Mam nadzieję, że podobnie będzie także na innych torach”.

Po trzech tegorocznych wyścigach, Stroll nadal plasuje się w tabeli punktowej za zespołowym kolegą Sergio Pérezem, do którego traci już tylko cztery punkty.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league